Reklama

Łomazy: Marsz na Orientację Szlakami Unitów Podlaskich (film) (galeria)

17 października uczestnicy łomaskiego "Marszu na Orientację Szlakami Unitów Podlaskich wyruszyli w kilkuosobowych zespołach, by zmierzyć się z różnorodnymi zagadkami i wyzwaniami na wyznaczonych punktach kontrolnych.

Do wspólnej zabawy na na Szlaku Unitów Podlaskich zaprosiła Gmina Łomazy we współpracy z Łomaskim Stowarzyszeniem Rozwoju. Zadanie finansowane jest ze środków Gminy Łomazy w ramach zadania publicznego pt. „Zorientowane Łomazy – Unickim szlakiem wyruszmy wraz”. – Będziemy maszerować szlakami Unitów Podlaskich, którzy byli u nas w Łomazach. Szlakiem, którym oni byli gonieni w czasie wygnania – wyjaśniła założenia marszu tuż przed jego rozpoczęciem Ewelina Wołosowicz z Łomaskiego Stowarzyszenia Rozwoju.

Uczestnicy podążając wyznaczonym szlakiem kolekcjonowali pieczątki uzyskane dzięki dobrym odpowiedziom na zadane w trzynastu punktach kontrolnych pytania, np. „Ile w Łomazach było wyznań religijnych?” lub „W którym roku Unitów uznano oficjalnie za Rosjan?”. Ze względu na objęcie wielu uczniów szkoły kwarantanną z 26 zapisanych drużyn w marszu mogło wziąć udział tylko 5. Wyzwanie zakończyło się wspólnym ogniskiem, podczas którego wręczono nagrody i puchary. 

Live Radio Biper na profilu Facebook
Sprawdzamy znajomość planet układu słonecznego na drugim punkcie kontrolnym Marszu na Orientację Szlakami Unitów Podlaskich w Łomazach <<==>> LINK
https://www.facebook.com/radiobiper/videos/3038463336423695

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Małgorzata Mieńko/Mariusz Maksymiuk

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama