Reklama

Wisznice: Koncert Cracow Duo w cyklu „Z klasyką przez Polskę” (film) (galeria)

9 października w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach odbył się koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę". Podczas koncertu wystąpiła formacja Cracow Duo w składzie: Jan Kalinowski – wiolonczela i Marek Szlezer – fortepian. Słuchacze wysłuchali utworów Schumanna, Debussy’ego, Tansmana, Majerskiego i Różyckiego.

W Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach, podczas kolejnej odsłony cyklu „Z klasyką przez Polskę”, wystąpili instrumentaliści formacji Cracow Duo występujący razem już od dwudziestu lat.

Muzycy występowali na najbardziej prestiżowych estradach świata, m.in. w Seulu, Nowym Jorku, Los Angeles, Meksyku, Paryżu, Londynie i Amsterdamie. Magazyn „The Strad” napisał o nich „Kalinowski i Szlezer, przyjaciele z czasów dzieciństwa, dysponują wyjątkowo naturalnym darem wzajemnego porozumienia, a ich grę cechuje zwracająca uwagę jakość wykonania, która nadaje życie muzyce”. 

Koncert miał miejsce w Wisznicach dzięki współpracy z Polskim Impresariatem Muzycznym. – Dzięki tej współpracy możemy skorzystać z części projektu „Z klasyką przez Polskę”. Dzisiaj mamy koncert wiolonczelowo – fortepianowy Jana Kalinowskiego i Marka Szlezera. Muzyka poważna w CKCh to już pewna tradycja. Od pewnego czasu organizujemy tutaj koncerty, latem odbył się cykl promujący to miejsce. Mieszkańcy chętnie uczestniczą w takim wydarzeniu. Cieszymy się, że udało się zebrać taką publiczność, która chętnie przychodzi na muzykę klasyczną – zauważa dyrektor GOKiO w Wisznicach Elżbieta Sokołowska. – Jeździmy w najróżniejsze miejsca. To są małe miasteczka i gminy, czasem wioski. Wszędzie tam, gdzie jest sala, w której możemy przedstawić naszych artystów. Chcemy sprawić radość wszystkim tym, którzy to lubią i kochają. Naszym celem jest również pozyskiwanie nowych miłośników muzyki klasycznej – wyjaśnia Marcin Rudziński, dyrektor Polskiego Impresariatu Muzycznego. 

materiał: Radio Biper Wisznice
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama