Reklama

Manie: 10 000 kroków w lesie. Spotkanie z cyklu „Rodzina sportem silna” (film)

17 października odbyła się kolejna odsłona cyklu "Rodzina sportem silna" pod hasłem "10 000 kroków w lesie". Uczestnicy odbyli edukacyjny spacer po lesie z Nadleśnictwem Międzyrzec, zagrali w rodzinne gry i zabawy zręcznościowe, a w przerwie wspólnie grillowali. (film)

Wspólny spacer ze Stowarzyszeniem „Moja Gmina” i Nadleśnictwem Międzyrzec rozpoczął się w Maniach-Przyłukach. Spotkanie zorganizowano w ramach cyklu „Rodzina sportem silna”. Tym razem w plenerze. – Pan Przemysław z Nadleśnictwa Międzyrzec opowie nam o ekosystemie leśnym oraz o tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę będąc w lesie – przedstawiła plan spaceru Sylwia Hubica, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu. – Chodzi nam o to, żeby się zahartować, wspólnie pospacerować, zintegrować się i zobaczyć, jakie piękne mamy okolice. Mam nadzieję, że będziemy się tak spotykać każdego roku.
Spacerowicze zaopatrzyli się również w worki na śmieci i postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym uprzątając z zalegających śmieci okolicę. – Chcemy być konsekwentni kontynuując kwietniową ogólnogminną akcję, którą zapoczątkował wójt Krzysztof Adamowicz. Będziemy zbierać śmieci, by pozostawić to miejsce po sobie czyste i piękne.

Pracownik Nadleśnictwa Przemysław Szczepaniuk wyjaśnił różnice w nazewnictwie rodzajów lasów, opowiedział o niektórych charakterystycznych drzewach,  przyczynach i planie wyrębu lasu oraz pozyskiwaniu drewna.  Pozostała część spotkania odbyła się w świetlicy wiejskiej w Maniach, gdzie po wspólnym grillowaniu odbyła się rodzinna zabawa przy grach zręcznościowych.

Wydarzenie dotowane jest przez Gminę Międzyrzec Podlaski w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na rok 2021. 

 

Live Radio Biper na profilu Facebook
Rozmowa z dyrektor GOK Sylwią Hubicą podczas spotkania w Maniach „10 000 kroków w lesie” z cyklu „Rodzina sportem silna” <<==>> LINK
https://www.facebook.com/radiobiper/videos/2056863991148241

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Małgorzata Mieńko

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama