Reklama

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ciepła i spalania paliw w użytkowanych budynkach. Zgłoszenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można dokonać w wersji papierowej we właściwym urzędzie miasta/gminy lub elektronicznej.

1 lipca br. rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zobowiązani do wykonania czynności są właściciele/zarządcy budynków zasilanych przez źródło ciepła lub spalanie paliw do 1MW, tj. piec, miejska sieć ciepłownicza, pompa ciepła itp.

Użytkownicy mogą składać deklaracje w wersji papierowej we właściwym dla budynku urzędzie miasta/gminy lub w formie elektronicznej na stronie dedykowanej CEEB https://zone.gunb.gov.pl/. Aby skorzystać z formy on-line należy posiadać profil zaufany, podpis elektroniczny lub e-dowód.

Deklarację, która dotyczy źródła ciepła i spalania paliw uruchomionego przed 1 lipca 2021 r., należy złożyć w ciągu 12 miesięcy, natomiast dla źródeł uruchomionych po 1 lipca termin wymagalności dla deklaracji to 14 dni.

Szczegółowe informacje na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego:
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków <<==>> LINK

materiał: Radio Biper
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama