Reklama

Burwin: Święto Darów Jesieni (galeria)

Już po raz czwarty społeczność Burwina spotkała się na terenie szkolnym, by w jesiennych sceneriach bawić się wspólnie na świeżym powietrzu. Mieszkańcy tradycyjnie wybrali najlepszą potrawę konkursową i spróbowali swoich sił w mini turnieju łuczniczym.

Spotkanie odbyło się 17 października. Dopisała i pogoda i uczestnicy, którym w ubiegłym roku plany pokrzyżowała pandemia, dlatego też teraz jeszcze chętniej przybyli na plac szkolny. Niestety, część musiała zostać w domu w związku z nałożoną na kilka klas łomaskiej szkoły kwarantanną, ale ci, którzy dotarli, nie mogli narzekać na brak atrakcji.

Święto Darów to impreza coroczna, która odbyła się już po raz czwarty w zwartej formule wspólnej zabawy, konkursu kulinarnego i mini turnieju łuczniczego. – To spotkanie integracyjne dla mieszkańców nie tylko Burwina, ale i innych, okolicznych miejscowości. Stałym elementem wydarzenia jest organizowany podczas święta, niezależnie od pogody, mini turniej łuczniczy oraz tematyczny konkurs kulinarny, na który każdy chętny może przynieść swoją potrawę. Jurorami są wszyscy uczestnicy imprezy, smakują potrawy i wydają werdykt. Co roku mamy na stołach od ośmiu do dziesięciu jesiennych potraw. W tym roku tematem przewodnim jest cukinia – wyjaśniła sołtys wsi Burwin Agata Sadowska.

W poprzednich latach w konkursie królowały potrawy z ziemniaków, buraków i kapusty. A dla smakoszy kiełbaska z ogniska, którego organizacja możliwa była dzięki ładnej, sprzyjającej pogodzie. – Bawimy się dziś, grillujemy, integrujemy na tyle, na ile pozwala nam pandemia – podsumowuje organizatorka spotkania.

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama