Reklama

Łomazy: Punkt potwierdzający profil zaufany w Urzędzie Gminy

Gmina Łomazy uzyskała od Ministra Cyfryzacji funkcję punktu potwierdzającego profil zaufany ePUAP, dzięki czemu założony samodzielnie profil można potwierdzić podczas wizyty w Urzędzie Gminy.

Profil zaufany ePUAP to bezpłatny podpis elektroniczny, dzięki któremu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu. Identyfikuje osobę, która ten podpis wykorzystuje. Cały proces wykorzystania profilu odbywa się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Aby móc posługiwać się profilem zaufanym należy założyć konto użytkownika na portalu ePUAP pod adresem www.epuap.gov.pl i wysłać wniosek o potwierdzenie profilu. Jego uwierzytelnienie możliwe jest obecnie w Urzędzie Gminy Łomazy w pokoju nr 17. Na podstawie dowodu osobistego dane osobowe zostaną porównane z wprowadzonymi do systemu informacjami, a pozytywna weryfikacja nada kontu założonemu na portalu ePUAP status profilu zaufanego.
Po uwiarygodnieniu danych właściciel profilu zaufanego może posługiwać się nim w kontaktach z administracją w sposób podobny jak podpisem elektronicznym.

 

materiał: Urząd Gminy Łomazy/Radio Biper Łomazy
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama