Reklama

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych (galeria)

14 października to dzień, w którym nauczyciele mają swoje święto. Nie zapomnieli o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych.

Święto polskiej szkoły to święto nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu uczniowie mieli okazję złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie młodych serc i umysłów.

Program artystyczny dedykowany nauczycielom, zaprezentowali uczniowie z koła teatralnego „Mała scena” we współpracy z chórem szkolnym pod kierunkiem pani Małgorzaty Dawidziuk oraz Elżbiety Ceniuk. Artyści wierszem i piosenką wyrazili swoje podziękowanie pedagogom za serce oraz przewodnictwo na tej niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Nad wyjątkową i niepowtarzalną scenografią czuwała pani Katarzyna Zalewska.

Nie zabrakło także życzeń od przedszkolaków. Pod opieką pani Marty Panasiuk i Katarzyny Zalewskiej dzieci przygotowały krótką akademię, podczas której recytowały i śpiewały, by wyrazić wdzięczność nauczycielom wręczyły bukiety wykonane z jesiennych liści, a następnie zaproszeni mieli przyjemność skosztowania domowych wypieków przygotowanych przez nauczycielki z przedszkola specjalnie na tą okoliczność.

Dyrektor szkoły Anna Maksymiuk w swoim przemówieniu wyraziła uznanie i wdzięczność za trud kierowania młodym pokoleniem, mówiła o ogromnej roli nauczyciela w rozwoju dziecka. Podkreśliła, iż nauczyciel to nie tylko zawód, ale też misja, rolą nauczyciela jest przede wszystkim być przewodnikiem dla ucznia. Pani Dyrektor zwróciła się także do uczniów przypominając im, że lata spędzone w szkole to czas odkrywania pasji, czas wielkich marzeń i odważnych planów.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagradzania pracowników oświaty. W uznaniu zasług w pracy dydaktyczno-wychowawczej Anna Maksymiuk w czasie uroczystej gali wręczyła nagrody dyrektora szkoły wyróżniającym się nauczycielom: M. Panasiuk, M. Dawidziuk, D. Kostyra, E. Dorosz i E. Ceniuk, oraz pracownikom niepedagogicznym: K. Zalewskiej, A. Kłopotek, J. Borsuk, R. Kaździoł, R. Ciokowi, W. Kajce.

Życzenia i podziękowania za codzienną pracę z dziećmi popłynęły również od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, a także Rady Rodziców, która w tym dniu zaprosiła świętujących na wspólne spotkanie i słodki poczęstunek.

Tekst / zdjęcia: Elżbieta Ceniuk, SP w Woskrzenicach Dużych)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama