Reklama

Międzyrzec Podlaski: Stypendia starosty dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych (film) (galeria)

13 października starosta bialski Mariusz Filipiuk wręczył najlepszym uczniom Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim stypendia za osiągnięcia w nauce na rok szkolny 2021/22.

Podczas uroczystego wręczenia wyróżnień najlepszym uczniom Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim dyrektor podziękował uczniom za wytrwałą naukę, również w czasie pandemii. Dziękował też za pomoc rodzicom i nauczycielom. – Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, bo jest dniem zapłaty za zeszłoroczną pracę. Mamy sytuację pandemiczną i nie możemy zrobić przepięknej gali, żeby wszyscy uczniowie szkoły zobaczyli, który z nich jest najlepszy. Mam jednak nadzieję, że jest to ostatni rok, w którym w taki sposób wręczamy wyróżnienia – mówił, witając zgromadzonych na uroczystości, dyrektor ZST w Międzyrzecu Podlaskim Arkadiusz Stefaniuk. – Zeszły rok to przede wszystkim nauka zdalna, ale nie słuchajcie tych, którzy mówią „a co to za nauka? było łatwo uzyskać dobre oceny”. Widać nie było tak prosto, skoro z 450 uczniów mamy tylko 12, którzy zasługiwali na to wyróżnienie. 

Podziękowanie za radzenie sobie w trudnej sytuacji i podjęcie wysiłku wytężonej nauki i zaangażowania w zdobywanie wiedzy i poszerzanie umiejętności złożył również starosta bialski Mariusz Filipiuk. – Doskonale daliście sobie radę. Z przyjemnością przyjechałem, by osobiście wręczyć wam stypendia, na które bardzo ciężko zapracowaliście i w pełni zasłużyliście. Dziękuję, że wam się chciało, życzę siły i wytrwałości. Chciałbym, żeby za rok było was więcej – gratulował starosta bialski Mariusz Filipiuk. Zapewnił, że w budżecie powiatu z roku na rok zabezpieczane są coraz większe środki finansowe z przeznaczeniem na stypendia. – Wiem, że to fajny bodziec do tego, żeby motywować młodych ludzi do jeszcze większych wyników.  

Stypendia Starosty odebrali:
1. Magdalena Ziarek
2. Weronika Siłuszyk
3. Sebastian Muszyński
4. Dawid Mazur
5. Wioleta Semeniuk
6. Karolina Andrzejuk
7. Dominik Sawczuk
8. Mateusz Ossowski
9. Maksymilian Sobota
10. Adrian Wołosowicz
11. Rafał Matejko
12. Mikołaj Zawadzki

 

materiał: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej/Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama