Reklama

Łomazy: Bezpłatne badania i konsultacje w programie „Przeciwko Boreliozie”

Blisko pięciuset mieszkańców gminy Łomazy przystąpiło do Programu Profilaktycznego „Przeciwko Boreliozie” realizowanego we współpracy z Centrum Medycznym „Sanitas” z Lublina.

Program bezpłatnych badań i konsultacji medycznych w kierunku boreliozy skierowany jest do mieszkańców województwa lubelskiego w wieku 15 lat i więcej, osób aktywnych zawodowo: pracowników i członków rodzin, z uwzględnieniem grup wysokiego ryzyka, czyli rolników, leśników, myśliwych, a także tych, którzy podejrzewają u siebie boreliozę
lub mieli kontakt z kleszczem.

Warunkiem przystąpienia Gminy Łomazy do programu badań było zgłoszenie się co najmniej 120 chętnych osób. Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców konieczne było przeprowadzenie badań w dwóch etapach, czego efektem jest wynik blisko 500 osób przebadanych w kierunku boreliozy.

Warto zwrócić uwagę na narastający problem zarażeniem boreliozą, chorobą przenoszoną przez kleszcze, których aktywność zależy od temperatury otoczenia. Rozpoczyna się zwykle na przełomie marca i kwietnia, a trwa aż do listopada. Szczyt aktywności kleszczy przypada na miesiące maj i czerwiec oraz wrzesień i październik.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama