Reklama

Kryminałki: Odpowie za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy

Bialscy policjanci ustalili sprawcę włamania do niezamieszkałego domu na terenie miasta. Łupem „amatora cudzego mienia” padły znajdujące się tam metalowe elementy. By je zabrać dodatkowo uszkodził wyposażenie budynku. Wartość strat oszacowana została na kwotę 5 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 60-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

Na początku października bieżącego roku bialscy policjanci powiadomieni zostali o włamaniu do niezamieszkałego domu na terenie miasta. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że nieznany sprawca skradł znajdujące się tam metalowe przedmioty w tym okucia kuchenne, krany czy części instalacji hydraulicznej. By je zabrać część wyposażenia uszkodził. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę 5 tysięcy złotych. Zgłaszająca dodała również, że do zdarzenia dojść mogło w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 60-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem i brakiem gotówki.

Wczoraj „amator cudzego mienia” usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdy w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku przestępstwa popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama