Reklama

Międzyrzec Podlaski: Koncert „Z klasyką przez Polskę” w Szkole Muzycznej (film) (galeria)

W Szkole Muzycznej I Stopnia im. K. Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim odbył się koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę". Wystąpiła formacja Cracow Duo w składzie: Jan Kalinowski – wiolonczela i Marek Szlezer – fortepian. Słuchacze wysłuchali utworów Schumanna, Debussy’ego, Tansmana, Majerskiego i Różyckiego.

Koncert utalentowanych muzyków, którzy pod nazwą Cracow Duo występują razem od dwudziestu lat, odbył się w Międzyrzecu Podlaskim 7 października. Do tej pory instrumentaliści występowali na najbardziej prestiżowych estradach świata, m.in. w Seulu, Nowym Jorku, Los Angeles, Meksyku, Paryżu, Londynie i Amsterdamie. Magazyn „The Strad” napisał o nich „Kalinowski i Szlezer, przyjaciele z czasów dzieciństwa, dysponują wyjątkowo naturalnym darem wzajemnego porozumienia, a ich grę cechuje zwracająca uwagę jakość wykonania, która nadaje życie muzyce”. Zafascynowani muzyką chętnie włączają się w nurt promocji rodzimej kultury w kraju i zagranicą. 

Tym razem gościli w Szkole Muzycznej I Stopnia im. K. Kurpińskiego upajając dźwiękami wiolonczeli i fortepianu międzyrzecką publiczność. – Witam w imieniu Polskiego Impresariatu Muzycznego, ale też Instytutu Muzyki i Tańca, pod którego skrzydłami i patronatem działamy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki któremu możemy tu zawitać – mówił Marcin Rudziński, dyrektor PIM i pomysłodawca cyklu koncertów „Z klasyką przez Polskę”. – Jesteśmy w miejscu wyjątkowym, bo zazwyczaj do takich miejsc nie jeździmy. Jesteście państwo już osłuchani muzycznie, a naszym celem jest dotarcie do małych miasteczek i gmin, gdzie tej muzyki klasycznej nie ma i bardzo często nawet nigdy nie było. Chcemy pokazać, jaka ta muzyka jest piękna i że jest dla wszystkich. Jeśli ktoś jej posmakuje, to może się w niej rozkocha.

Projekt „Z klasyką przez Polskę” to seria około stu koncertów rocznie. Ich celem jest zaprezentowanie muzyki klasycznej w całym kraju tym, którzy z muzyką klasyczną spotykają się po raz pierwszy. Aby zachęcić publiczność do jej słuchania i obdarzenia jej fascynacją, organizatorzy zapewniają występy najlepszych muzyków, śpiewaków i znawców muzyki klasycznej.

 

Live Radio Biper na profilu Facebook
Koncert „Z klasyką przez Polskę” w Szkole Muzycznej I Stopnia im. K. Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim <<==>> LINK
https://www.facebook.com/radiobiper/videos/1982510148583125

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
live i zdjęcia: Małgorzata Mieńko
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Galeria:

Autor zdjęć:
Biper TV

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama