Reklama

Biała Podlaska na 3. miejscu w rankingu „Miasta Przyjazne dla Biznesu”

Biała Podlaska zajęła 3. miejsce w rankingu „Miast Przyjaznych dla Biznesu” w kategorii miast do 150 tys. mieszkańców. Organizatorem rankingu jest Magazyn Forbes. Ogłoszenie wyników miało miejsce 11 października w Poznaniu w ramach Europejskiego Forum Samorządności.

– To wyróżnienie dla naszego miasta za działania, jakie podjęliśmy, by pomóc lokalnym przedsiębiorcom, kiedy dotknęły ich skutki pandemii. To my byliśmy jednym z pierwszych samorządów, które zwolniły przedsiębiorców od  podatku od nieruchomości, opłaty prolongacyjnej przy odroczeniu płatności lub rozłożeniu podatku na raty oraz z czynszu za najem lokali z zasobów spółki miejskiej ZGL – wymienia prezydent miasta Michał Litwiniuk

Trzeba podkreślić, że Magazyn Forbes, to czołowe czasopismo biznesowe na świecie, które zajmuje się gospodarką i rozwojem biznesu. Ranking ukazuje się od 2007 roku. Lista „Miast Przyjaznych dla Biznesu” powstaje w oparciu o analizę zmian w liczbie podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terenie danego samorządu. 

– Nasz samorząd doceniono także za zaktywizowanie zawodowe mieszkańców poprzez stworzenie warunków do założenia własnej działalności gospodarczej dzięki realizacji projektu unijnego „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska”. Jego efektem było powstanie 44 nowych bialskich firm, które otrzymały środki finansowe w postaci bezzwrotnych dotacji w kwocie ok. 30 tys. zł. na rozpoczęcie działalności gospodarczej – tłumaczy prezydent i dodaje: – Ta nagroda to jednak nie tylko sukces, ale i zobowiązanie do dalszego rozwoju warunków do prowadzenia działalności gospodarczej w naszym mieście. Dziękuję prezydentowi Maciejowi Buczyńskiemu oraz pracownikom Urzędu Miasta, to dzięki ich pracy i zaangażowaniu nasze miasto nieustannie się rozwija.

 

Źródło: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
Zdjęcia: UM w Białej Podlaskiej 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama