Reklama

Swory: Spotkanie z policjantem w przedszkolu (galeria)

Dnia 29 września 2021 roku przedszkolaki z punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sworach gościły u siebie pana policjanta, aspiranta Dariusza Gromadzkiego z Komendy Miejskiej w Białej Podlaskiej.

Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu, ale również w ruchu drogowym. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dzieci jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachowywać się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o konieczności jazdy w foteliku samochodowym i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Dzieci utrwaliły zasady prawidłowego przechodzenia przez drogę. Dowiedziały się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Przedszkolaki przymierzały z radością kamizelkę odblaskową oraz prawdziwe kajdanki, zobaczyły lizak, pałkę policyjną i radiotelefon.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały panu policjantowi za wizytę wręczając upominek. Ten dzień na długo pozostanie dzieciom w pamięci.
Nauczyciele oraz dzieci składają serdeczne podziękowania panu Dariuszowi Gromadzkiemu za poświęcony czas, ciekawe zajęcia i prezenty – kolorowanki.

 

materiał: Punkt przedszkolny w Szkole Podstawowej w Sworach
tekst i zdjęcia: Iwona Chaniewicz nauczyciel wychowania przedszkolnego w Sworach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Iwona Chaniewicz nauczyciel wychowania przedszkolnego w Sworach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama