Reklama

Biała Podlaska: Woda w „Staszicu” zdatna do spożycia

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białej Podlaskiej z dnia 8 października, wydaną na podstawie kilkukrotnego poboru próbek, woda z sieci wewnętrznej miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 nadaje się do spożycia.

Sanitarna analiza przeprowadzona w dniu 4 października pozwoliła stwierdzić brak przydatności do spożycia wody z sieci wewnętrznej placówki zasilanej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Białej Podlaskiej.

W dniach 5-6 października powtarzano pobór próbek. Tylko w jednej próbce pobranej z punktu pobrania, który stanowił kran w kuchni przy stanowisku obróbki warzyw w Szkole Podstawowej nr 2 stwierdzono obecność pojedynczej kolonii bakterii grupy coli. Zanieczyszczeń nie stwierdzono natomiast w łazience IV LO, kuchni Przedszkola Samorządowego Nr 15 oraz kranach w kuchni przy stanowisku obróbki mięsa i przy kotle.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny po analizie dokumentacji i ocenie ryzyka zagrożenia dla konsumentów 8 października podjął decyzję o wydaniu oceny stwierdzającej przydatność wody.
Wskazano jednocześnie, że w związku z nieustaloną przyczyną powstałego zanieczyszczenia i ujawnioną jedną kolonią bakterii grupy coli konieczne jest prowadzenie dalszych działań i badań wody, które pozwolą ocenić trwałość uzyskanych efektów.

materiał: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4
tekst: Anna Ostapiuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama