Reklama

Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim (film) (galeria)

Janowski majestatyczny hotel gościł w swoich progach wyjątkowych gości. W zamkowych wnętrzach uroczyste ślubowanie złożyli pierwszoklasiści, którzy tym samym już oficjalnie dołączyli do uczniowskiej braci Zespołu Szkół im. Adam Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Niebawem film z wydarzenia.

Społeczność szkolna na czele z dyrektorem Jarosławem Dubiszem w towarzystwie zaproszonych gości zgromadziła się 7 października w hotelu Zamek Janów Podlaski, by oficjalnie i uroczyście przyjąć w szeregi klas pierwszych uczniów, którzy 1 września 2021 r. rozpoczęli swoją edukacyjną przygodę w janowskiej placówce. – Gratuluję wam wyboru i zapewniam, że była to trafna decyzja. Tutaj będziecie mogli rozwijać swoje zainteresowania i realizować wszystkie swoje marzenia. Nauczyciele naszej szkoły będą wasze talenty rozwijali. Jesteście spadkobiercami pięknej historii i tradycji, którą przez 76 lat tworzyli wasi poprzednicy. Janowska szkoła od początku istnienia należy do wyróżniających się placówek oświatowych, co zawdzięczamy wspaniałej atmosferze, sukcesom młodzieży, wspaniałej kadrze pedagogicznej i wszystkim pracownikom szkoły. Dziś otwieramy nową księgę historii tej szkoły. Niezapisane czyste karty zapiszcie mądrze i dobrze poprzez bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu, uczestnictwo w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i aktywne uczestnictwo w życiu społecznym – zwrócił się do pierwszoklasistów dyrektor Jarosław Dubisz.

Wystąpienie dyrektora Jarosława Dubisza podczas Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim.
Zapis live na profilu Radio Biper Facebook <<==>> LINK

https://fb.watch/8wmNvm9gM-/

Ślubowanie na sztandar Zespołu Szkół złożyli pierwszoklasiści reprezentowani przez uczniów, którzy zostali przyjęci do placówki z najwyższą ilością punktów egzaminacyjnych: Oliwię Lesiuk, Dominika Kozaczuka, Annę Rypina, Zuzannę Dołęgowską, Wiktorię Niedzielską i Annę Iwaniuk. Uczniowie przyrzekli nie zawieść pokładanych w nich nadziei, a w swoim dążeniu do nowych odkryć wykorzystać wypracowane już doświadczenia, które pozwolą stanąć na wysokości postawionego przed nimi zadania.

W trakcie uroczystości wręczono akty mianowania na ucznia klasy I. Uczniowie klasy z dodatkowymi zajęciami ze straży granicznej przyjęli je z rąk starszego chorążego sztabowego Straży Granicznej Wojciecha Matwiejczuka. Klasie z dodatkowymi zajęciami z policji akty mianowania wręczył komendant posterunku Policji w Janowie Podlaskim komisarz Mariusz Smagieł, natomiast klasie z dodatkowymi zajęciami celno-skarbowymi – zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie podinspektor Anna Sakowicz.

Szkolne wydarzenie swoją obecnością uświetnili również sekretarz Powiatu Bialskiego Sławomir Sosnowski, dyrektor powiatowego Wydziału Spraw Społecznych Barbara Kociubińska-Koza i inspektor Marta Bogusz, członek zarządu Powiatu Bialskiego i radny powiatowy Tadeusz Łazowski, radna powiatowa Czesława Caruk, wójt Gminy Janów Podlaski Leszek Chwedczuk, przewodniczący Rady Gminy Stanisław Żmudziński-Carak, dyrektor Hotelu Zamek Janów Podlaski Grzegorz Orzełowski i rachmistrz Anna Oniszczuk.

Wręczono również wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce uczniom klasy 2b służby celno-skarbowej. Wyróżnienia z rąk zastępcy dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie podinspektor Anny Sakowicz odebrali: Mikołaj Fatyga, Mateusz Fatyga, Marta Hornowska, Kamil Fusiarz, Amelia Andruszkiewicz, Natalie Chwedoruk, Patrycja Czuchran.

Do młodzieży wstępującej w szeregi szkoły zwrócił się obecny na uroczystości sekretarz Powiatu Bialskiego Sławomir Sosnowski, który zachęcał do sięgania po książki i odnajdywania motywacji do nauki. – Książka to taka skarbnica wiedzy, której nic nie jest w stanie zastąpić, a nauka, jak niezmierne morze, im więcej z niego pijesz, tym większe masz pragnienie. Wyróbcie w sobie tę pasję, bo ten młodzieńczy czas jest czasem najwspanialszym, owocującym w dorosłym życiu – apelował Sławomir Sosnowski. List gratulacyjny od dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie dr Artura Krukowskiego odczytała podinsp. Anna Sakowicz. – Jako wieloletni nauczyciel i dyrektor współpracowałem z naszą szkołą w Janowie Podlaskim. I to jest naprawdę dobry wybór. W tej szkole zawsze możecie liczyć na pomoc kolegów i nauczycieli. Jeśli możemy liczyć na pomoc nauczyciela, nauka lepiej idzie – podkreślał wójt gminy Janów Podlaski Leszek Chwedczuk.

 

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Anna Ostapiuk
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama