Reklama

Liczy się każdy dzień. Zbiórka pieniędzy na rzecz Dawida Śliwińskiego

Dawid Śliwiński - 29 letni mieszkaniec Parafii Ulan-Majorat, od 2 lat zmaga się ze śmiertelną chorobą - chłoniakiem z dużych komórek B. Jedynym ratunkiem jest kosztowna terapia CAR T-cells. Brakuje jeszcze ok. 250 tys. zł. O pomoc w zbiórce na leczenie Dawida apeluje Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Dawid mieszka razem z żoną Dominiką. To ona daje mu siłę i wsparcie w tych trudnych chwilach. Rok temu, pomimo przeciwności losu, powiedzieli sobie sakramentalne tak. Wszystko zaczęło się w lutym 2019 r. Na początku pojawiały się częste infekcje dróg oddechowych oraz bóle w klatce piersiowej. W wrześniu 2019 r. został wykonany tomograf i wtedy wszystko stało się jasne – nowotwór układu chłonnego. Początkowo największy guz w śródpiersi miał wymiary 14×7 cm. Do tej pory zastosowano trzy linie leczenia. Niestety stwierdzono na nie wszystkie oporność. Obecnie utrzymuje się wiele guzów, m.in. na płucach i w śródpiersiu. Dodatkowo od listopada 2020 r. utrzymuję się u niego pozytywny wynik testu na Covid-19. Dawid już 3 razy leżał w szpitalu Covidowym i borykał się z zapaleniem płuc. Jego organizm staje się coraz słabszy, duszności, kaszel i świąd skóry jest już nie do wytrzymania.

Każde kolejne niepowodzenie w leczeniu to był dla Dawida ogromny cios. Teraz pojawiła się wielka szansa. W tym momencie jedynym ratunkiem jest kosztowna (ponad 1,5 miliona złotych) terapia CAR T-cells. Metoda ta polega na pobraniu z Dawida organizmu limfocytów T, wysłaniu ich do USA, gdzie zostaną wyspecjalizowane do walki z nowotworem, a następnie wszczepione mu ponownie. Jest to skuteczna i bardzo droga metoda leczenia, która może być zrealizowana w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach pod warunkiem zgromadzenia odpowiednich środków. Aktualnie brakuje ok. 250 tysięcy złotych do osiągnięcia celu. Dawid nie ma już czasu czekać. Każdy dzień ma znaczenie. W jego oczach pojawiają się już tylko łzy i strach przed tym, co będzie jutro.

W pojedynkę nic nie zdziała! Sam nie da rady zgromadzić takich środków, by wygrać z nowotworem i czasem. Dlatego prosimy bardzo o wsparcie. Liczy się każdy dzień! Niebezpieczne guzy ciągle rosną, dlatego czas gra dużą role.

Razem pomóżmy Dawidowi wygrać walkę z chorobą! W tym celu Caritas Diecezji Siedleckiej utworzyła subkonto, dzięki któremu można przekazywać darowizny na leczenie kosztowną terapią CAR T-cells.

Wpłać dowolną kwotę na konto, aby wesprzeć Dawida:

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce

21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

z dopiskiem: „50913– Dawid Śliwiński”.

Uwaga! Decyzją Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy Wierni z parafii dekanatów radzyńskiego, międzyrzeckiego i komarowskiego będą mogli również wspomóc zbiórkę w niedzielę 17 października br. składając ofiary do puszek przed kościołami.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama