Reklama

Woskrzenice Duże i Woskrzenice Małe: Posprzątane. Akcja Sprzątanie Świata 2021 (galeria)

We wrześniu 2021roku odbyła się 28 Akcja Sprzątania Świata - Polska. W tym roku była pod hasłem ,,Myślę, więc nie śmiecę”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych, jak co roku, włączyli się w tą akcję 15.09.2021r. sprzątając pobocza dróg w Woskrzenicach Dużych i Małych. Śmieci zebranych przez uczniów w tym roku było znacznie mniej niż w latach poprzednich, więc można wnioskować, że społeczeństwo nasze zdaje sobie jednak sprawę, że powinniśmy wszyscy dbać o otoczenie swojej miejscowości.

Dbanie o środowisko dla uczniów naszej szkoły nie jest obce. Nawet na wycieczce szkolnej w Góry Świętokrzyskie, która odbyła się w dniach 20-22.09.2021, poszerzali swoją wiedzę w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, gdzie uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach, konkursach dotyczących ekologii, segregacji śmieci, oczyszczaniu i oszczędzaniu wody, wykorzystaniu alternatywnych źródeł energii.

W Kielcach na Pikniku Ekologicznym brali udział w konkursach, gdzie zdobyli bardzo dużo atrakcyjnych nagród.

Odwiedzając Dąb Bartek i Puszczę Jodłową w Świętokrzyskim Parku Narodowym pani przewodnik kładła też duży nacisk na ochronę środowiska, nie niszczenie drzew a przede wszystkim na niezanieczyszczanie powietrza i wody.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą z powodzeniem nazywać siebie osobami przyjaznymi środowisku, nie niszczącymi przyrody.

 

materiał: Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych
tekst i zdjęcia: Ewa Dorosz Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Ewa Dorosz Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama