Reklama

Specjaliści z Leśnej: Zajęcia praktyczne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

W środę 29 września 2021 r. uczniowie klas II i III Technikum w zawodzie technik weterynarii, w ramach zajęć praktycznych, odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. W trakcie wizyty uczniowie zwiedzili Zakład Anatomii Zwierząt, Klinikę Weterynaryjną, która prowadzi działalność w zakresie ochrony zdrowia zwierząt towarzyszących w systemie całodobowym. Uczestniczyli również w zajęciach laboratoryjnych z chemii i mikrobiologii.

Pozyskali informacje odnośnie diagnostyki chorób oraz niezbędnych urządzeń wykorzystywanych w codziennej pracy lekarza. Uczniowie brali udział w wykonaniu badania USG, oznaczali wskaźnik hematokrytowy, odwiedzili pacjentów Kliniki Weterynaryjnej oraz zapoznali się z historią ich chorób.

W trakcie zajęć laboratoryjnych z chemii zajmowali się analizą jakościową związków nieorganicznych i wykonali analizę moczu.

W trakcie zajęć laboratoryjnych z mikrobiologii przyszli technicy weterynarii wykonali posiew bakterii na podłoże stałe metodą uproszczoną, a także poznali inne metody posiewu bakteriologicznego i mikologicznego. Wykonali barwienie zielenią malachitowa preparatów bakteryjnych w celu identyfikacji bakterii z grupy Bacillus , a przede wszystkim przetrwalników tych bakterii. Następnie oglądali sporządzone preparaty pod immersją i dokonali ich interpretacji.

Dzięki wizycie w Klinice Weterynaryjnej oraz zajęciom akademickim uczniowie mieli możliwość poznać specyfikę pracy lekarza weterynarii.materiał: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Marta Rudowska ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama