Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Łosice: Szybkie bieganie w Platerowie

Po dwóch latach przerwy i nie w czerwcu, a 3 października uczestnicy z całej Polski spotkali się w Platerowie, aby spróbować swoich sił na dwóch dystansach: w półmaratonie i na 5 kilometrów. Odbyły się również biegi dla dzieci i marsz Nordic Walking.

Trasy biegu przygotowano zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i posiadały atest. W półmaratonie zwyciężyli: Karol Walczyk (1:07,47) i Martyna Jakóbczyk (1:29,07). Na dystansie 5 km zwyciężył Damian Śmierdzewski (15,34), a tuż za nim finiszowała Izabela Paszkiewicz. Uzyskała czas 15,44 i pobiła po raz kolejny swój rekord życiowy! „ Trasa biegu w drugiej części nie należała do łatwych. Po 2 km i 200 m nawrotka. Prawie trzeba było się zatrzymać aby się nie przewrócić, a potem ściana wiatru i tak praktycznie do mety” – powiedziała Iza. Tym większe gratulacje! Za wynik, za miejsce, za progres! Wysokie, 6. miejsce w biegu i dobry czas (17,34) uzyskał Grzegorz Machnowski. Brawo!

tekst i zdjęcia: Krystyna Pucer
opracowanie: Gwalbert Krzewicki