Reklama

Spotkanie ze znanym autorem kryminałów Robertem Małeckim (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 9 października 2021
, godz. 19:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza  na spotkanie autorskie z Robertem Małeckim, który promować będzie swoją najnowszą książkę "Najsłabsze ogniwo". Wydarzenie odbędzie się 9 października o godzinie 19:00 w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek". Wstęp wolny.

Robert Małecki – autor z prawdziwego zdarzenia. Jego powieści, momentami mrożące krew w żyłach na pewno trzymają w napięciu, ale czy należy się ich bać? Czasem chyba tak. Podobno im więcej strachu, tym więcej pisarskiego fachu! To komplement. Wielu czytelników właśnie z tego powodu sięga po ten rodzaj literatury. Ale nie tylko o strach tu chodzi.

Kryminały są gatunkiem bardzo popularnym i bardzo uniwersalnym, łączą w sobie elementy obyczajowe, psychologiczne, sensacyjne, czasem nawet wątki romantyczne. Wielu wybitnych intelektualistów chwali ten gatunek literacki, bo np. akcja takich książek może się dziać wszędzie.

Akcja powieści Roberta Małeckiego rozgrywa się w Polsce – wiadomo polski autor, polskie podwórko i inspiracje. Mało kto wie, że pisarz w młodości często oglądał słynny program telewizyjny 997 – kryminalne, autentyczne sprawy były zapewne jedną z inspiracji, ale nie jedyną. Bardzo wcześnie Małeckiego zafascynował genialny detektyw – Sherlock Holmes, a później pisarz Harlan Coben.

Patrząc na ilość nagród literackich, Robert Małecki zaskakuje pozytywnie niejednego czytelnika i krytyka literackiego.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michał Litwiniuk.

 

Źródło / grafika: MBP w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama