Reklama

,,Pomogliście rodzinie Dawida”. Za nami impreza charytatywna w bialskim amfiteatrze (film) (galeria)

W amfiteatrze w Białej Podlaskiej, wczoraj, w niedzielę 3 października, miała miejsce impreza charytatywna pt. ,,Pomóżmy rodzinie Dawida. Dobro zawsze wraca!!!" podczas której zbierane były pieniądze dla rodziny zmarłego Ś.P. Dawida, który był członkiem - akordeonistą Teatru Obrzędowego ,,Czeladońka" im. Kazimierza Kusznierów oraz występował także z Kapelą Podlasiacy działającą przy Bialskim Centrum Kultury. Cały dochód z wydarzenia został przekazany dzieciom i żonie Dawida. Koncert zaszczycił swoją obecnością prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

 – Dawid znany, jako kochający mąż, ojciec, syn i brat, przyjaciel wielu ludzi i rodzin. Był człowiekiem zdolnym, energicznym, empatycznym, kochającym życie i ludzi, pomysłowy, zawsze pomocnym, otwartym na ludzi i nowe znajomości. Dawid był duszą towarzystwa potrafił swoją radością, muzyką i śpiewem porwać do tańca i śpiewu ludzi nie tylko z Teatru w trakcie występów, ale również widownię. Jego muzykalność i radość udzielała się wszystkim którzy go spotkali. Dawid Głacki zmarł 17.07.2021 r. w wieku 28 lat. Pomagał naszemu Teatrowi ocalić piękną tradycję – piszą o zmarłym przyjaciele z Teatru Obrzędowego ,,Czeladońka”

Żona i dzieci po śmierci Dawida zostały w ciężkiej sytuacji nie tylko przez stratę najbliższej im osoby, ale również w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Dlatego przyjaciele ze sceny postanowili zorganizować imprezę charytatywną, aby pomóc rodzinie. Pieniądze zebrane z wejściówek i licytacji zostały przekazane w całości dla rodziny akordeonisty. – Teatr Obrzędowy ,,Czeladońka”, który istnieje już 40 lat był i jest jedną wielką rodziną, dlatego też tragedia która dotknęła jego najbliższych nie jest nam obojętna, dlatego chcieliśmy pomóc rodzinie przynajmniej finansowo. Nie jesteśmy obojętni. Dobro zawsze wraca – dodają organizatorzy wydarzenia. – Dziękujemy rodzicom Dawida, że wychowali tak wspaniałego człowieka, którego dane nam było poznać choć na krótki czas.

Podczas wydarzenia wystąpili:
– Teatr Obrzędowy ,, Czeladońka” im. Kazimierza Kusznierów
– Zespół Śpiewaczy Luteńka
– Oliwia Spychel
– Teatr Słowa
– Kapela Podlasiacy
– Dj. Daniel
– Piotr Nagiel wokalista zespołu Sto Procent
– Hot AiR
– Wojciech Cugowski
– KARDAMON

Organizatorami wydarzenia są:
– Teatr Obrzędowy ,,Czeladońka” im. Kazimierza Kusznierów;
NIWA Łomazy

Partnerzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach
Bialskie Centrum Kultury

Dawid był akordeonistą zespołu „Czeladońka” przez długie lata. Wspierał nas, służył pomocną radą, pomagał ocalić naszą piękną tradycję od zapomnienia. Postanowiliśmy wesprzeć jego żonę i dzieci, ponieważ w zeszłym roku, kiedy miałam chwilę zwątpienia co do dalszego prowadzenia zespołu, to właśnie Dawid wyciągnął pomocną dłoń. Powiedział „Karolina, nie łam się, damy radę! We wszystkim ci pomogę”. To mnie pchnęło do działania. Bezpośrednio Dawidowi nie pomogę, ale wiem, że możemy pomóc finansowo jego rodzinie, która znajduje się w trudnej sytuacji. Mieszkają na stancji, nie mieli opału na zimę, ale dzięki sponsorom ten opał już się znalazł. Sponsorzy pokryli również koszty tej imprezy charytatywnej – wyjaśnia Karolina Kwiatkowska, organizator imprezy charytatywnej „Pomóżmy rodzinie Dawida. Dobro zawsze wraca”. – Dawid zostawił po sobie wśród kolegów i koleżanek najwyższe wrażenia. I to, ilu przyjaciół wspiera jego najbliższych, najlepiej świadczy, jakim był człowiekiem – podkreślił prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Linki do relacji live – fragmenty koncertu na profilu Radio Biper Facebook:
Dzieje się na amfi w Białej!! A to dopiero początek! <<==>> LINK
https://fb.watch/8qolk4z578/
Amfiteatr. Trwa niepowtarzalna impreza. Przybywajcie! <<==>> LINK
https://fb.watch/8qopoA2TM1/
Biała Podlaska: Amfiteatr i koncert na rzecz pomocy Rodzinie Dawida. Cygańskie wróżby Teatru Obrzędowego Czeladońka <<==>> LINK
https://fb.watch/8qowuBnunT/
Cyganie opanowali amfiteatr. Zapraszamy! Rusza koncert Pomóżmy Rodzinie Dawida. Charytatywnie do późnych godzin wieczornych. <<==>> LINK
https://fb.watch/8qoxxLE8xc/

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama