Reklama

Kultura: Głos Kingi Linkiewicz zaczarował jury festiwalu „Muszelki Wigier 2021”

XXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2021”, to kolejny festiwal o dużej randze, w jakim uczestniczyła w tym roku młoda wokalistka z Horodyszcza w gminie Wisznice Kinga Linkiewicz. Z tej prestiżowej imprezy przywiozła aż dwie nagrody.

Eliminacje do festiwalu trwały dwa dni. Za nietuzinkowe wykonanie utworu „Every breath you take” Kinga otrzymała 1 miejsce – Złotą Muszelkę Wigier, a za wykonanie utworu „A ja lubię jazz” – Diamentową Muszelką oraz Nagrodą Pieniężną Prezydenta Suwałk. Po ogłoszeniu wyników odbył się koncert galowy. Wokalista wystąpiła również w programie ,,Młodzi w Suwałkach” nagrywanym przez Telewizję Polską. – Miałam zaszczyt wystąpić na nim z orkiestrą Artura Grudzińskiego,  to było wspaniałe doświadczenie i przeżycie – mówi Kinga. Oba koncerty będą pokazane na antenie TVP Polonia i TVP3 oraz w Internecie.  

 

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych i cenionych w Europie festiwali, skierowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych oraz solistów w wieku 6-25 lat. W tym roku o najwyższe laury walczyło prawie blisko 250 młodych wokalistów i tancerzy z Polski, Ukrainy, Litwy i Niemiec.

To kolejny tegoroczny sukces Kingi. Przypomnijmy, że wokalistka zdobyła niedawno 1. nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „BUCHAREST IN MUSIC 2021” a na przełomie czerwca i lipca dwa pierwsze miejsca w XIX Międzynarodowym Festiwalu ,,MAGIA ITALIANA” w Rimini we Włoszech.

Wokalistka dziękuję za naszym pośrednictwem wszystkim, którzy pomogli jej w osiągnięciu ostatniego sukcesu. – Dziękuję pani Danucie Błażejczyk za pomoc w przygotowaniu do festiwalu oraz wiarę we mnie, dziękuję również pani Paulinie Grochowskiej za pomoc w przygotowaniu piosenki ,,A ja lubię jazz”. Muszę również podziękować serdecznie za wsparcie dla rektora mojej uczelni PSW w Białej Podlaskiej. 

Na koniec wspomnijmy o najbliższych  planach Kingi. 14 listopada zaśpiewa w Lublinie na koncercie patriotycznym wraz z Orkiestrą Wojskową z Lublina, z którą nawiązała w ostatnim czasie współpracę. Ponadto jeszcze w tym roku wokalistyka wystąpi z własnym recitalem w Zamku Janów Podlaski. Szczegóły aktywności Kingi można śledzić na jej profilach społecznościowych. 

Czytaj i oglądaj również:

>>> Kultura: Kolejny międzynarodowy sukces studentki bialskiej PSW Kingi Linkiewicz
>>> Kultura: Dwa 1 miejsca oraz nagroda specjalna dla Kingi Linkiewicz na festiwalu we Włoszech (film)
>>> Kinga Linkiewicz: Śpiewanie jest najważniejszą częścią mojego życia
 

Źródło / zdjęcia: Kinga Linkiewicz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama