Reklama

Woskrzenice Duże: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – spotkanie czytelnicze (galeria)

Wszyscy chcemy aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom i zachęcajmy je do czytania!!!

Dnia 29.09.2021 r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to jedno z wydarzeń w kalendarzu świąt, które jest niezwykle ciekawe, przyjemne a zarazem bardzo pożyteczne. Dzień ten jest obchodzony z inicjatywy Polskiej Izby Książki, powstał w 2001 r. Za patronkę święta wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która jest autorem wielu książek dla dzieci. Data 29 września jest dniem urodzin polskiej poetki. Celem inicjatywy jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Książki to najlepsze źródło zdobywania wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię i pamięć, poszerzają słownictwo, znajomość gramatyki, ale przede wszystkim pozwalają przeżywać niesamowite emocje. Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi oraz wspaniałym sposobem na spędzanie wspólnego czasu. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych zorganizowano spotkanie czytelnicze, w którym udział wzięły dzieci z klasy II, Dyrektor Szkoły Anna Maksymiuk, przedstawiciele rodziców Joanna Stepczuk, Ewelina Pawluczuk i Katarzyna Zalewska oraz wychowawca klasy Anna Koszołko. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy mieli okazję czynnie włączyć się w akcję, czytając fragmenty książki dla dzieci pt. ,, Nasza Mama czarodziejka”. Czytanie rozpoczęła Dyrektor Szkoły Anna Maksymiuk, następnie rodzice, wychowawca oraz uczniowie. Nasze wspólne, głośne czytanie przyniosło wiele radości dla dzieci i rozbudziło ciekawość czytelniczą. Drugoklasiści chętnie odwiedzają bibliotekę szkolną wyszukując interesujące ich książki.

 

materiał: Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych
tekst i zdjęcia: Anna Koszołko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Anna Koszołko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama