Reklama

Moc czytelniczych wrażeń z kryminałem w tle podczas Nocy Bibliotek w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 9 października 2021
, godz. 18:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję pn. "Noc Bibliotek" i zaprasza na ciekawe wydarzenia. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Wzmacniamy czytanie". Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michał Litwiniuk.

W piątek 8 października potkanie autorskie z Cezarym Hince i premiera jego najnowszej książki pt. „Piłkarskim szlakiem północnej Lubelszczyzny. Kluby, mecze i rozgrywki ligowe sezon po sezonie 1975-2021”. 

W sobotę 9 października dominować będzie temat kryminalistyki i powieści kryminalnych. O godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z technikiem kryminalistyki, który opowie ile prawdy jest w książkach i filmach na temat pracy służb w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Godzinę później rozpocznie się spotkanie autorskie z Robertem Małeckim – jednym z najpopularniejszych polskich autorów literatury sensacyjnej i kryminalnej. Poświęcone będzie m.in. jego najnowszej książce „Najsłabsze ogniwo”.

Ponadto 9 października Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na rodzinne „Mocne Śledztwo” – w poszukiwaniu zaginionej książki. Przed spotkaniem będzie można poznać tajniki pracy technika kryminalistyki i o tym, jak sprawdzić odciski palców. Wieczorem młodzież będzie mogła obejrzeć pewien tajemniczy film.

Ciekawe atrakcje przygotowały również filie Miejskiej Biblioteki Publicznej. W Filii nr 6 o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z Ryszardem Modelewskim – autorem powieści kryminalnych. O tej samej godzinie w Filii nr 3 prowadzone będą kreatywne zabawy dla dzieci, quizy oraz wspólne szukanie skarbu. W Filii nr 1 będzie z kolei możliwość obejrzenia wystawę promującą twórczość Roberta Małeckiego – autora powieści kryminalnych. 

8 i 9 października obowiązywać będzie w bibliotekach ABOLICJA. W tych dniach można oddać książkę bez ponoszenia kary finansowej z tytułu nieterminowego zwrotu.

Źródło / plakaty: MBP w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama