Reklama

Wspieramy potrzebujących! Góra nakrętek została przekazana na pomoc Julii

Zakład Karny w Białej Podlaskiej włączył się do akcji polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek z butelek po napojach, sokach czy chemii gospodarczej dla Julii. Celem zbiórki jest uzbieranie jak największej ilości nakrętek, które zostaną odsprzedane firmie recyklingowej. Przekazania zebranych nakrętek dokonał ppłk Artur Ambrozik dyrektor ZK Biała Podlaska, na ręce mamy Juli, Anna Rudanieckiej-Nikoniuk.

Dziewczynka jest uczennicą Zespołu Szkół Specjalnych. Julia ma stwierdzone mózgowe porażenie dziecięce oraz zespół wad wrodzonych. Dodatkowo zmaga się z padaczką lekooporną, niedosłuchem, brakiem ciałka modzelowatego, a także chorobą serca Long Qt.

Mimo wielu trudności braku komunikacji i sygnalizacji swoich potrzeb Julia jest pogodnym dzieckiem. Bardzo ważna jest dla niej rehabilitacja usprawniająca i wzmacniającą mięśnie. Uczęszcza również na zajęcia z logopedą i psychologiem. Częste wizyty odbywają się prywatnie, co wiąże się z ogromnymi kosztami.w miarę możliwości staramy się zapewnić córce fachową opiekę lekarską oraz rehabilitacyjną.

Więziennicy z bialskiej jednostki penitencjarnej zaangażowali się w pomoc chorej Julii. Wspólna inicjatywa zbierania plastikowych nakrętek przyniosła niemal natychmiastowy efekt w postaci zapełnienia przygotowanego „specjalnego serca” będącego miejscem zbiórki.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI!

Plastikowe nakrętki są małe, lekkie i w pojedynkę niewiele znaczą. Jednak mogą pomóc, gdy będzie ich dużo. Pamiętajmy, że na terenie całego kraju jest wiele punktów odbioru plastikowych nakrętek. Każda ilość jest cenna. Zbieraj, przyłącz się, aby pomagać!

#ResortSprawiedliwościPomaga
materiał: Zakład Karny w Białej Podlaskiej
tekst: chor. Paweł Makaruk Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama