Reklama

Łosice: Biegiem przez Platerów

Już w najbliższą niedzielę - 3 października – zapraszamy na wspólne bieganie do Platerowa. Po dwóch latach przerwy do podlaskiej stolicy jabłka wracają biegacze, by spróbować sił w półmaratonie i biegu na 5 km. Nie zabraknie również biegów dla dzieci i młodzieży oraz marszu Nordic Walking. Krynica Vitamin – jeden z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych – jest sponsorem głównym biegu.

Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu finansowemu trzystu biegaczy i biegaczek, w tym dzieci i młodzież, pobiegnie w Platerowie. Wspieranie lokalnej społeczności jest jednym z naszych priorytetów. Chętnie angażujemy się w akcje społeczne, proekologiczne, sportowe. Zachęcamy do biegania, co jest szczególnie ważne po okresach zamknięcia w domach, spowodowanych pandemią koronawirusa – powiedział Tomasz Kułakowski, rzecznik Krynicy Vitamin.

Pracownicy Krynicy Vitamin rozstawią podczas biegów w Platerowie stoisko i będą opowiadać warunkach zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku, leżącym na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Krynica Vitamin poszukuje wysokospecjalizowanych pracowników, m.in. automatyków, mechaników i laborantów.

Będziemy mocno dopingować biegaczy, a jednocześnie zachęcać mieszkańców powiatu łosickiego do pracy w naszym zakładzie. Rozbudowujemy się i zwiększamy możliwości produkcyjne, jesteśmy otwarci na nowe znajomości. Kandydatkom i kandydatom oferujemy stabilne zatrudnienie, umowę o pracę i możliwości rozwoju w naszych strukturach– dodał Tomasz Kułakowski.

W zakładzie produkcyjnym Krynicy Vitamin, leżącym na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego, pracuje ponad 300 osób. Wraz z dynamicznym rozwojem spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, poszukuje nowych pracowników. Krynica Vitamin to firma rodzinna z wyłącznie polskim kapitałem.

Krynica Vitamin to firma wielokrotnie nagradzana. We wrześniu otrzymała dwa „Niedźwiedzie Biznesu” – wyróżnienia w konkursie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie i „Słowa Podlasia” w kategorii „pracodawca roku” i „duże przedsiębiorstwo”. W lipcu otrzymała nagrodę biznesową Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w kategorii „Lider Przedsiębiorczości”. W marcu w plebiscycie „Tygodnika Siedleckiego” Krynica Vitamin zdobyła tytuł Firmy Roku 2020 – Lidera Innowacyjności.

O Krynicy Vitamin

Zakład produkcyjny Krynicy Vitamin SA znajduje się w najdalej wysuniętym na wschód powiecie województwa mazowieckiego (łosickim). Dziadkowskie-Folwark to niewielka wieś leżąca na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Krynica Vitamin zatrudnia w zakładzie ponad 300 osób. Zakład znajduje się na 5,5 hektarowej działce, to powierzchnia równa prawie 8 pełnowymiarowym boiskom piłkarskim. Hala produkcyjna ma powierzchnię 7,5 tys. m2, magazyn wyrobu gotowego to 15,5 tys. m2, natomiast magazyn surowców i opakowań ma powierzchnię 3,5 tys. m2. Wkrótce Krynica Vitamin planuje oddać do użytku halę do konfekcjonowania produktów o powierzchni 3 tys. m2.

Krynica Vitamin SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2015 roku. Obecnie znajduje się w prestiżowym indeksie sWIG80. Firma zajmuje się rozlewem usługowym dla globalnych marek oraz sieci handlowych. W 2020 r. Krynica Vitamin wyprodukowała na południowym Podlasiu 457 milionów sztuk napojów.

Od stycznia 2021 r. w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku Krynica Vitamin korzysta z energii elektrycznej, pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. To efekt rocznego kontraktu z PGE Obrót, spółką zajmującą się w Grupie PGE sprzedażą energii m.in. dla firm. Deklarowany wolumen zakupowy to prawie 10 gigawatogodzin, co pozwoliłoby zapewnić energię elektryczną dla około 2400 gospodarstw domowych.

Spółka realizuje szereg projektów proekologicznych. Planuje zainwestować ok. 10 mln zł w dalszą rozbudowę oczyszczalni ścieków, ale decyzja jest uzależniona od otrzymania pozwoleń administracyjnych. Czas oczekiwania na decyzje organów znacznie wydłużył się z powodu pandemii koronawirusa. Rozbudowa oczyszczalni pochłonęła w poprzednich latach 5 mln zł. Krynica Vitamin nieprzerwanie inwestuje w modernizację i rozbudowę linii produkcyjnych oraz urządzeń do pakowania.

materiał: Krynica Vitamin SA
tekst i zdjęcia: Tomasz Kułakowski Rzecznik Prasowy Krynica Vitamin SA
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama