Reklama

Reklama

Sport: Bialczanka Martyna Piętka zdobyła dwa srebra na Festiwalu Sportów Sylwetkowych

19 września w w Markach (pod Warszawą) w Festiwalu Sportów Sylwetkowych Open Poland Championships – NPC International Regional Qualifier (federacji NPC IFBBPRO POLAND), wystartowała bialczanka Martyna Piętka. Mimo, że był to jej debiut na scenie kulturystycznej, zdobyła aż dwa srebra. 

Posłuchaj ważnego spotu:

Zawodniczka startowała w dwóch dywizjach: NOVICE I OPEN. W tych prestiżowych zawodach wzięło udział blisko 400 osób z całego świata. W swojej kategorii bialczanka mierzyła się z 8 zawodniczkami. – Formę na zawody szykowałam ponad rok. Na start w zawodach namówiła mnie moja trener Anna Mroczkowska, która prowadziła i prowadzi mnie w przygotowaniach do zawodów. Sama również jestem trenerem , pracuje na siłowni GymHouse w Białej Podlaskiej – wyjaśnia Martyna. 

Jak mówi, kulturystyka zawsze ją fascynowała a sport towarzyszył jej od najmłodszych lat. Trenowała pływanie, sztuki walki, czy sporty drużynowe. Ostatecznie jednak to siłownia sprawiała jej najwięcej satysfakcji. – Chęć sportowej rywalizacji pchnęła mnie w stronę kulturystycznej sceny i myślę , że ta przygoda dopiero się rozpoczęła. Kulturystyka to nie hobby, ani dodatek do życia a życie, któremu podporządkowany jest plan dnia. To już moja codzienność, rutyna. Jest to piękny i bardzo wymagający sport w którym odnalazłam siebie – zaznacza. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło / zdjęcia: Martyna Piętka

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama