Reklama

Konstantynów: Oddano do użytku prawie 800 metrów nowej drogi w Zakalinkach (film) (galeria)

Gmina Konstantynów sfinalizowała długo oczekiwaną przez mieszkańców Zakalinek inwestycję. - Oddajemy do użytku nowy, piękny, wybudowany w bardzo szybkim tempie 770-metrowy odcinek drogi z nawierzchnią asfaltową w miejscowości Zakalinki. Inwestycja została zrealizowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina wydała środki tylko na wykonanie projektu technicznego – wyjaśnia wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski.

 

Projekt pod nazwą „Budowa drogi gminnej nr 100019L na odcinku od km 2+620.0 do km 3+390.0 w miejscowości Zakalinki” opiewa na kwotę 780.745,00 zł, z czego 362.745,00 zł pokryła dotacja RFRD, a 376.000,00 zł dołożył RFIL. Pozostałe środki to wkład własny gminy. – Potrafi pan sięgać po te środki, które do tej pory były nieodstępne, a teraz pojawiła się szansa i pan z niej bardzo umiejętnie korzysta – gratulował włodarzowi wicestarosta bialski Janusz Skólimowski.Ta inwestycja jest dowodem na to, że nasz kraj rozwija się i pięknieje i tacy włodarze wychodzą naprzeciw mieszkańcom. Małgorzata Bogusz, kierownik Delegatury LUW w Białej Podlaskiej.

Realizacji inwestycji podjęła się firma Tre-Drom. – Dzięki naszej technologii, którą tu mieliśmy zastosować, mogliśmy sobie pozwolić na inną marżę, dlatego też wójt dostał od nas korzystną ofertę, tańszą o 300 tys. od budżetu, który zaplanował. Ta droga była utrzymywana jako droga gruntowa z warstwą pospółki, którą wykorzystaliśmy – wyjaśnia prezes Wiesław Harasimiuk.

Jak podkreśla radna i sołtys Zakalinek Jolanta Stefaniuk, miejscowość ta jest niepowtarzalna. – Jest tu ciekawe ukształtowanie terenu, ludzie są pracowici i spokojni. Mamy obszarowo największą miejscowość i jest w niej dużo dróg, a ta jest dopiero drugą drogą asfaltową. W myśli miałam ją już dawno, ale do tej pory nie wychodziło. Są jeszcze dwa odcinki, po których aż przykro jeździć, ale wójt obiecuje, że w najbliższym czasie da się coś z tym zrobić – zauważa Jolanta Stefaniuk.Jak wiemy, Zakalinki i Kolonia to teren typowo sadowniczy, są gospodarstwa specjalistyczne, więc tymi drogami poruszają się ciężkie pojazdy. Te drogi są naprawdę długo oczekiwane. Mam nadzieję, że w perspektywie kolejne nowe odcinki będą zrealizowane, ale zaznaczam, że Zakalinki już nie wiele mają takich potrzeb. Są inne miejscowości, gdzie te potrzeby są dużo większe. Będziemy je realizować, ale też przystępować do remontów – zapewnia wójt Murawski.

 

materiał: Radio Biper Konstatynów
tekst: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama