Reklama

Rakowiska: Europoseł Krzysztof Hetman: – PSL musi dawać nadzieję Polakom (galeria)

Przemysław Litwiniuk ponownie wybrany Prezesem struktur powiatowych w Białej Podlaskiej. Grzegorz Siemakowicz delegatem na Kongres Krajowy. Najważniejsze personalne wyniki obrad powiatowego zjazdu delegatów PSL. W Rakowiskach (gm. Biała Podlaska), w dniu 26 września 2021r, spotkali się delegaci z gmin, miast i powiatu bialskiego. Obecni byli wójtowie, radni, sołtysi. Nie zabrakło przedstawicieli mieszkańców, OSP i Kół Gospodyń Wiejskich.

Obecny był Krzysztof Hetman europoseł, Franciszek Jerzy Stefaniuk senior PSL na Podlasiu, Przemysław Litwiniuk z ponownie udzieloną legitymacją do przewodnictwa struktur na terenie Powiatu Bialskiego, Mariusz Filipiuk starosta bialski, Mariusz Kiczyński przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego.

Opracowujemy filmy ze spotkania a w nich wypowiedzi: Krzysztofa Hetmana, Przemysława Litwiniuka i Marka Sulimy.

Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego Powiatu Bialskiego. Odśpiewano hymn. Przemysław Litwiniuk, przewodniczący struktur wystąpił w mowie powitalnej. Zatwierdzono porządek obrad. Następnie, po wyborze Prezydium Zjazdu, przewodniczącego i sekretarza, wybrano członków komisji: wyborczej, mandatowo-skrutacyjnej, uchwał i wniosków.

Dyskusja zaplanowana została po przekazaniu Sprawozdania Zarządu Powiatowego PSL i Powiatowej Komisji Rewizyjnej za okres od ostatniego Powiatowego Zjazdu Delegatów PSL. Rozpatrzono wniosek i udzielono skwitowania ustępującemu Zarządowi Powiatowemu i Powiatowej Komisji Rewizyjnej.

Wybory nowego prezesa przeprowadzono w trybie niejawnym, poprzez karty do głosowania. Zgłoszony został jeden kandydat – dotychczasowy prezes Zarządu Powiatowego PSL – Przemysław Litwiniuk. Ponownie uzyskał mandat na kolejny okres pracy Zarządu Powiatowego. Przyjęto program działania PSL na terenie Powiatu Bialskiego na najbliższe miesiące i lata, przyjęto uchwały i wnioski.

Wybrano Grzegorza Siemakowicza, jako delegata struktur Powiatu Bialskiego na Kongres Krajowy PSL-u.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama