Reklama

Biała Podlaska: Powstaje odcinek Żeromskiego przy osiedlu KT&M (film) (galeria)

Ulica powstaje na odcinku ok. 300 metrów, wraz ze skrzyżowaniami z ulicą Wereszki i z łącznikiem z ulicą Beka na wysokości przedłużenia ulicy Nocznickiego. Trzy istniejące już bloki osiedla od strony wschodniej otrzymały parkingi, dojazdy i tereny zielone. Budowana ulica Żeromskiego otrzymuje pas chodnika, pas ścieżki rowerowej (docelowo na całej długości ulicy), pasy trawników, lampy LED, sieci technologiczne, kanalizację deszczową.

Odwiedziliśmy ulicę Żeromskiego i osiedle budowane przez KT&M Kamila Twarowskiego. To tu budowana są wspólnie przez Miasto i Dewelopera odcinki dwóch ulic. Stefana Żeromskiego i Aleksandra Wereszki. Mowa w sumie o około 300 metrach nowych tras dojazdowych i uzupełniających układ komunikacyjny osiedla.

W październiku 2020 roku prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk podpisał umowę z prezesem firmy KT&M Kamilem Twarowskim na realizację wspólnej budowy ul. Żeromskiego w Białej Podlaskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Aleksandra Wereszki do skrzyżowania z ul. Tomasza Nocznickiego oraz ulicy Aleksandra Wereszki, pomiędzy ulicami Józefa Beka i Żeromskiego wraz z infrastrukturą techniczną.

Prace wykonuje PRD Grupa Horeglad Biała Podlaska.

W materiale filmowym konferencja prasowa zorganizowana na terenie osiedla KT&M i ulicy Żeromskiego, podczas której poinformowano o wspólnej budowie ulic

Więcej w materiale:
Biała Podlaska i KT&M wspólnie zbudują ulice na Osiedlu Żeromskiego (galeria) <<==>>LINK
Biała Podlaska: Umowa na budowę ulic na Osiedlu Żeromskiego podpisana <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama