Reklama

Gala Polskiej Piosenki z Kasią Cerekwicką (galeria)

Podczas gali polskiej piosenki „Od Opola do Sopotu” w sobotę, 25 września, mieszkańcy miasta usłyszeli m.in.: Kamilę Lendzion – śpiewaczkę i aktorkę, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, Paulinę Janczaruk, Dorotę Szostak-Gąskę, Jakuba Gąskę i Patryka Pawlaka z towarzyszeniem z towarzyszeniem chóru, solistów baletu i bandu Teatru Muzycznego w Lublinie. Gościem specjalnym była znana Polska wokalistka – Kasia Cerekwicka. Niebawem film z wydarzenia!

Artyści Teatru Muzycznego w Lublinie zabrali słuchaczy w emocjonującą podróż przez polską muzykę rozrywkową od lat 80. do współczesności. Znane wszystkim utwory zostały na nowo zaaranżowane, zyskując świeże brzmienie. W koncercie wyreżyserowanym przez Kamilę Lendzion widzowie usłyszeli piosenki z repertuaru m.in.: Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty, Czesława Niemena, Lombardu, Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Kayah & Bregovicia czy Edyty Geppert.

Wspólnie wzruszano się przy utworach o miłości, sprawdzano, ile znaczeń ma róża i co się kryje w dzikim winie, a także… Festiwal – Biała Podlaska – wykonawcy – dali nadzieję. Przypomniano, że chociaż „Dziwny jest ten świat”, to najważniejsze są „Dni, których jeszcze nie znamy” i pokazano, jak bardzo uczestnicy Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego „Lubią wracać” do bialskiej publiczności.

W klimat polskiej powojennej piosenki wprowadził niepowtarzalny Krzysztof Korwin-Piotrowski.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama