Reklama

Soliści Teatru Muzycznego w Lublinie z koncertem w Wisznicach (film) (galeria)

Podczas czwartego, ostatniego juz koncertu muzycznego w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach wystąpili soliści Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Chór w "Dubicy".

 

W ramach projektu „Koncerty muzyczne promujące Centrum Kultury Chrześcijańskiej” współfinansowanego z PROW 2014-2020 odbyły się już cztery koncerty, na które zaproszono zespół Maleo Reggae oraz lidera zespołu T.Love Muńka Staszczyka. Wystąpili również soliści Filharmonii Lubelskiej.

3 września przed wisznicką publicznością zaprezentowali się soliści Teatru Muzycznego w Lublinie: Mariola Zagojska i Patrycjusz Sokołowski przy akompaniamencie Karoliny Hordyjewicz oraz Chór „W Dubicy” pod batutą Piotra Hornieckiego. – Taki był zamysł projektu, by pokazać obok kultury wielkiej naszą kulturę lokalną – mówił wójt gminy Wisznice Piotr Dragan. Koncert odbył się w zmodernizowanym budynku cerkwi, przystosowanym w 2010 r. do potrzeb CKCh.

Chór „W Dubicy” jest amatorskim chórem mieszanym, czterogłosowym, powstałym we wrześniu 2017 r. Nazwa odnosi się do miejsca, gdzie odbywają się próby i gdzie powstała formacja. Dyrygentem jest Piotr Korniecki. W obecnym składzie chór liczy 30 osób. W repertuarze posiada pieśni liturgiczne, biesiadne i ludowe, a w 2019 r. otrzymał nagrodę starosty bialskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury.

Mariola Zagojska – sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureatka II miejsca V Konkursu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej oraz Nagrody Specjalnej za wykonanie pieśni K. Szymanowskiego. W latach 2010-2013 prowadziła Festiwal Spotkań Kultur. Za swoją działalność otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” oraz złotą odznakę Stowarzyszenia Polskich Artystów i Muzyków.

Patrycjusz Sokołowski – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Laureat nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach wokalnych. Wielokrotnie odznaczany przez marszałka województwa lubelskiego oraz Związek Artystów Scen Polskich. Uhonorowany statuetką Arion za wybitne osiągnięcia artystyczne. W 2020 r. został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tworząc cykl multimedialnych wykładów i koncertów pod nazwą „Opera hipstera”.

Karolina Hordyjewicz – akompaniatorka, ukończyła studia na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. W 2021 r. roku podjęła pracę pianisty w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Uczestniczka wielu kurów i konkursów pianistycznych, współpracuje z Filharmonią Lubelską oraz lubelskimi teatrami.

 

materiał: Radio Biper Wisznice
tekst: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Biper TV

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama