Reklama

Biała Podlaska: Recital Faustyny Maciejczuk i Łukasza Furmaniaka a na deser musical „Chicago”

Trwa 3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Już po pierwszych dniach można powiedzieć, że przebiega imponująco. Za nami już koncert otwarcia w rytm piosenek Hanki Ordonówny czyli Miłość Ci wszystko wybaczy – spektakl muzyczny oraz Poranek Muzyki Klasycznej w Serpelicach i Mistrzowie Monodramatu "Być jak Charlie Chaplin". Dziś, w sali Bialskiego Centrum Kultury zagrała i zaśpiewała Faustyna Maciejczuk w akompaniamencie Łukasza Furmaniaka - był to recital a wieczorem filmowe musicale "Chicago".

Święto muzyki zainaugurowane zostało 18 września 2021 r. w zadaszonym amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów – w sercu Białej Podlaskiej. Gwiazda musicalowa Maria Meyer wcieliła się w Ordonkę. Złożony z piosenek Hanki Ordonówny spektakl w reżyserii Jana Maciejowskiego i choreografii Henryka Konwińskiego to wielka kreacja tej artystki chorzowskiego Teatru Rozrywki.

Za nami też Poranek Muzyki Klasycznej w Serpelicach, „Od Bacha do Pucciniego” w kościele pw. Św. Piotra i Pawła. Była to uczta muzyczną dzięki występowi Małgorzaty Długosz, Kamili Wąsik-Janiak oraz Mirosława Feldgebela oraz spektakl Mistrzowie Monodramatu „Być jak Charlie Chaplin”. Do świata filmu i teatru przeniósł publiczność Mateusz Deskiewicz, aktor teatralny, musicalowy, filmowy i telewizyjny. Po spektaklu można było spotkać się z nim i Piotrem Wyszomirskim (twórcą scenariusza oraz współreżyserem) w pizzerii „Czarny Melonik”.

Poniedziałek natomiast to już recital Faustyny Maciejczuk z pianistą Łukaszem Furmaniakiem. Faustyna to 21-letnia artystka pochodząca z Białegostoku, która zaczyna robić karierę solową. Jest kompozytorką, autorką tekstów i wokalistką, gra na kilku instrumentach. Podczas recitalu „Przebudzenie” artystka zaśpiewała między innymi swoje autorskie piosenki, znane z jej teledysków: „Po burzy”, „Papierowe twarze”, „Niemiłość”, „Chwile”, „Krążę”, „W mojej głowie” i „Czas”. Tego samego dnia Filmowe Musicale „Chicago”. Na dużym ekranie zobaczyliśmy hit roku 2002 – musical kryminalny „Chicago” w reżyserii Roba Marshall’a, nagrodzony sześcioma Oscarami. Wielkie kreacje aktorskie stworzyli w tym filmie Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger i Rigard Gere.

Zapis live Faustyna Maciejczuk i Łukasz Furmankiewicz. Recital w ramach Festiwalu Bogusława Kaczyńskiego.
https://fb.watch/88HLNiy_QO/

W ciągu dziewięciu dni trwania Festiwalu, od 18 do 26 września 2021 r. publiczność uczestniczy w trzynastu muzycznych wydarzeniach, które rozbudzają emocje i przenoszą widzów do świata opery, operetki i musicalu. Na jeden z największych festiwali muzyki poważnej zapraszają organizatorzy wydarzenia: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej oraz Fundacja ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego. Specjalnie zaproszenie kieruje do publiczności Krzysztof Korwin-Piotrowski – dyrektor artystyczny festiwalu, Przewodniczący Rady Fundacji Orfeo im. Bogusława KaczyńskiegoZbigniew Napierała. Partnerami wydarzenia są: Teatr Muzyczny w Lublinie na czele z dyrektor Kamilą Lendzion oraz Lwowska Opera Narodowa i dyrektor Vasyl Vovkun.

Co jeszcze podczas pozostałych dni Festiwalowych nas czeka?
3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej (film) (zaproszenie) <<==>> LINKmateriał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama