Reklama

Biała Podlaska: Koncert jubileuszowy z okazji 35-lecia działalności zespołu wokalnego Chwilka (film) (galeria)

Zespół założony i prowadzony przez Ireneusza Parafiniuka obchodził jubileusz 35-lecia istnienia. Z tej okazji odbył się uroczysty koncert, w którym zaśpiewało kilka pokoleń zespołu będącego jedną z wizytówek Białej Podlaskiej.

 

Zespół Wokalny „Chwilka” powstał w 1986 r. z inicjatywy Ireneusza Parafiniuka, który do chwili obecnej jest jego kierownikiem i instruktorem. Formację tworzą grupy zarówno dziecięce jak i młodzieżowe, nie brakuje również osób dorosłych. Na przestrzeni lat członkowie zespołu zdobywali liczne nagrody na festiwalach i konkursach międzynarodowych i krajowych, a utalentowani wokaliści prezentowali swoje umiejętności w wielu popularnych programach muzycznych, takich jak „The Voice of Poland”, „Must Be The Music”, „Mam talent” czy „Szansa na sukces”.Szybko minęło te 35 lat. Historia, którą dziś wspominamy, pokazuje, że było warto. Wielu wokalistów zaczynających jako dzieci to teraz dorosłe osoby. To setki osób kształcących się tutaj i osiem zespołów podstawowych – wspomina Ireneusz Parafiniuk, założyciel Zespołu Wokalnego „Chwilka”. –

Spotkanie w dniu 5 września zainaugurował występ Michaliny Cyran, najmłodszej wokalistki „Chwilki”, laureatki Międzynarodowego Festiwalu „Magia Italia”, która śpiewała w towarzystwie tancerek tańca współczesnego Dance Akademii Studio. Na jubileuszowej scenie prezentowali się również Aleksandra Olesiejuk, Natalia Zozula, Katarzyna Sawczuk, Aleksandra Smerachańska, Agata Wysokińska, Adrian Listewka i Janusz Maleńczuk, który poprowadził koncert będący podsumowaniem kilkudziesięcioletniej działalności zespołu.

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów było wręczenie dyrektorowi Parafiniukowi Nagrody Prezydenta Biała Podlaska, którą włodarz miasta podkreślił szczególne zasługi zespołu dla kultury i promocji miasta. – W 1986 r. nasz maestro Ireneusz Parafiniuk założył i nadał swojemu wspaniałemu przedsięwzięciu imię „Chwilka”. Choć to pojęcie ulotne, przemijające, to on i jego przyjaciele wciąż trwają. Te 35 lat zostało wypełnione najpiękniejszą treścią – mówił prezydent miasta Michał Litwiniuk. – To ponad 200 festiwali, na których jego wychowankowie zdobywali swoje laury. Ponad 100 popularnych programów promujących młode talenty, w których wychowankowie zespołu sławili dobre imię Białej Podlaskiej. To 35 lat pracy instruktora i kompozytora, który wśród wielu podobnych ma ten zjawiskowy dar bycia jubilerem, szlifierzem talentów. Tylu rozśpiewanych ludzi zyskał świat. Za tę wyjątkową, fantastyczną, niepowtarzalną i niemożliwą do przecenienia pracę chcemy podziękować – złożył gratulacje i podziękowania włodarz, cytując słowa Johanna Wolfganga Goethe’go „Gdzie śpiew słyszysz, tam śmiało wchodź, tam dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”. – Wielu ludzi pracuje nad młodymi wokalistami. Ty robisz jednak coś, co mnie zawsze fascynuje. Bierzesz dziecko i wyciągasz z niego to, co jest absolutnie najlepsze. Nie manierujesz, nie zmieniasz, ale pokazujesz jakie jest utalentowane. Potem wyrastają gwiazdy – zwrócił się do Ireneusza Parafiniuka Maciej Robak, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia, który zdradził również kolejny talent założyciela i trenera „Chwilki”. – To doskonały akordeonista. Grywaliśmy razem na niejednej imprezie w zespole „Debeściaki” – przypomniał z błyskiem w oku Robak.

Tradycyjnie, jak przystało na uroczystość jubileuszową, pojawił się pięknie dekorowany tort, a wszyscy uczestnicy spotkania zaśpiewali gromkie „Sto lat. Składano życzenia dalszych owocnych lat działalności. – Kieruję zespołem od samego początku i rozpiera mnie duma, gdy słucham już dorosłych wykonawców, którzy pięknie śpiewają, studiują w akademiach muzycznych lub są instruktorami. Na pewno nie poprzestanę na tym, co już zrobiłem, będą kolejne koncerty i płyty – zapewnił Ireneusz Parafiniuk.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama