Reklama

Reklama

3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej (galeria)

Pogodna nie łaskawa ale za to emocje i wrażenia artystyczne wynagrodziły niskie temperatury. Co prawda zmarzła nam nieco gwiazda wieczoru - Maria Meyer - jednak bukiet czerwonych róż z rąk prezydenta Michała Litwiniuka i oklaski a wręcz wiwaty publiczności rozgrzały Hankę Ordonównę 21 wieku do czerwoności. Gratulacje organizatorom.

Posłuchaj ważnego spotu:

Inauguracja 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego wypaliła zgodnie z planem. Do tego Bialskie Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszów Radziwiłłowej dla Jana Maraśkiewicza (wojewódzki konserwator zabytków na region Białej Podlaskiej) i Krzysztofa Olesiejuka (instruktor, wychowawca i twórca muzyki i piosenek). – Być sławnym poprzez muzykę udało mi się! – mówił prezydent Litwiniuk cytując Bogusława Kaczyńskiego. Dzięki Festiwalowi, osobie Bogusława Kaczyńskiego, ogromie prac zarówno Fundacji Orfeo jak i Bialskiego Centrum Kultury i Urzędu Miasta Biała Podlaska – to Biała Podlaska staje się sławna i staje się miejscem wielkich spektakli muzycznych.

Inauguracja 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego – Ordonka. Miłość Ci wszystko wybaczy – spektakl muzyczny. Amfiteatr Biała Podlaska
Święto muzyki zainaugurowane zostało właśnie dziś – 18 września 2021 r. – w zadaszonym amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów – w sercu Białej Podlaskiej. Gwiazda musicalowa Maria Meyer wcieliła się w Ordonkę. Złożony z piosenek Hanki Ordonówny spektakl w reżyserii Jana Maciejowskiego i choreografii Henryka Konwińskiego to wielka kreacja tej artystki chorzowskiego Teatru Rozrywki, uznawanej przez wiele lat za najwybitniejszą polską aktorkę musicalową. Każda z piosenek to odrębny mikro dramat lub wesoła, a nawet frywolna opowieść. W entuzjastycznych recenzjach podkreślano, że spektakl „Ordonka” dostarcza widzom wielu emocji – jest czas na śmiech, na zadumę, ale i na wzruszenie. Nie ma natomiast czasu na nudę. To przedstawienie po prostu dobrze się ogląda i potwierdziło się to w bialskim amfiteatrze. Maria Meyer, świetna aktorka musicalowa skonstruowała spektakl znakomicie. Na scenie wystąpił wraz z muzycznym triem Ewy Zug. Na początku spektaklu Krzysztof Korwin-Piotrowski opowiedział o niezwykłym życiu i wspaniałej karierze Hanki Ordonówny.

Niebawem pełna relacja filmowa ze spektaklu muzycznego na kanale Biper TV – YouTube – nie subskrybowałeś jeszcze? najwyższa pora to zrobić!
W kolejnych publikowanych filmach rozmowy z laureatami Bialskiej Nagrody Kultury: Janem Maraśkiewiczem i Krzysztofem Olesiejukiem.

A już w niedzielę:
PORANEK MUZYKI KLASYCZNEJ W SERPELICACH <<==>> Od Bacha do Pucciniego 19.09.2021 r. (niedziela), godz. 12.00, Kościół pw. Św. Piotra i Pawła, wstęp wolny <<==>> LINK

MISTRZOWIE MONODRAMU <<==>> „Być jak Charlie Chaplin” 19.09.2021 r. (niedziela) godz. 18:00, sala widowiskowa ul. Brzeska 41 (wstęp wolny) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki / Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama