Ogłoszenie

Reklama

Sławacinek Nowy: 27. sesja Rady Gminy Biała Podlaska (galeria)

W dniu 9 września 2021 r., w Dworku „Diana” w Sławacinku Nowym miało miejsce XXVII posiedzenie Rady Gminy Biała Podlaska VIII kadencji z udziałem sołtysów z terenu Gminy Biała Podlaska. Podczas sesji głos zabrał dyrektor Karol Grochowski z firmy Polaqua, przedstawił informacje o przebiegu i zaawansowaniu prac przy budowie autostrady na terenie gminy. Radni i sołtysi wysłuchali przedstawienia informacji o wykorzystaniu środków z funduszu sołeckiego. Gmina przystąpiła za zgodą Rady do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Woskrzenic Dużych. To tylko niektóre z tematów podejmowanych podczas sesji.

Niebawem film z sesji!

W zaproponowanym porządku obrad wyjazdowej sesji, z udziałem wójta Wiesława Panasiuka, zastępcy wójta Adama Olesiejuka, przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Plażuka, zastępcy przewodniczącego Agnieszki Sęczyk znalazło się: otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad, ustalenie porządku obrad oraz zatwierdzenie protokołu z poprzedniej sesji. Kolejne punkty sesji to już przedstawiane informacje. Rozpoczęło się od informacji o przebiegu i zaawansowaniu prac przy budowie autostrady na terenie Gminy Biała Podlaska – informację przedstawili: Karol Grochowski i Paweł Rajs – z firmy Polaqua wykonawcy kontraktu na budowę odcinka A2 Swory – Cicibór Duży.

Następnie wójt Wiesław Panasiuk oraz przewodniczący Dariusz Plażuk przedstawili informacje z działalności w okresie między sesjami. Wójt Panasiuk przedstawił radnym i sołtysom informację dotyczącę wykorzystania środków z funduszu sołeckiego, a nie jest to małe przedsięwzięcie, cały Fundusz na terenie Gminy Biała Podlaska opiewa na zadania realizowane o łącznej kwocie około 1 miliona złotych. Podczas sesji przedstawiono również informacje o sposobie załatwienia interpelacji radnych.

Wśród uchwał które podejmowane zostały podczas wyjazdowej sesji Rady Gminy Biała Podlaska w Sławacinku Nowym znalazła się uchwała w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Biała Podlaska. Rada Gminy określiła też średnie ceny jednostek paliwa w Gminie Biała Podlaska na rok szkolny 2021/2022. Jednogłośnie podjęto również decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Biała Podlaska dla terenów położonych w obrębie ewidencyjnym Woskrzenice Duże. Dodatkowo podjęto uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy na 2021 rok i zmiany wieloletniej prognozy finansowej.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama