Reklama

Rewitalizacja gminy Wisznice – budynek socjalny Tytana Wisznice (film)

Jednym z elementów projektu rewitalizacji gminy Wisznice jest trwająca obecnie modernizacja budynku na stadionie Tytana Wisznice.

 

Gmina realizuje duży projekt, który zakładał kwotę 15 milionów złotych. Obecnie tę kwotę przekroczyliśmy, ponieważ w każdym modernizowanym budynku pojawiają się prace dodatkowe. Jednym z rewitalizowanych obiektów jest budynek socjalny na stadionie Tytana Wisznice. Poprzedni budynek absolutnie nie przystawał do obecnych czasów, wstydziliśmy się go – przyznaje wójt gminy Wisznice Piotr Dragan. – Cieszymy się, że udało się zdobyć środki i budujemy obiekt z prawdziwego zdarzenia, w którym będą się mogli spotkać nie tylko zawodnicy Tytana, ale też licznie trenujące dzieci. Mamy trzy grupy juniorskie i młodsze. Chcemy odciągnąć dzieci od komórek i komputera i dać im możliwość spędzenia czasu w sposób aktywny.

Budynek m.in. będzie pełnił rolę siedziby klubu, znajdą się tu również cztery szatnie. Jak informuje włodarz gminy, koszt rewitalizacji to około 1,2 mln złotych, a sama modernizacja zostanie zakończona z końcem grudnia 2021 r.

Ogólny projekt rewitalizacji gminy Wisznice współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, które stanowią około 11 mln złotych. Całkowite koszty kwalifikowane zawierają się w kwocie sięgającej 14 mln złotych.
materiał: Radio Biper Gmina Wisznice
tekst: Anna Ostapiuk
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama