Reklama

Nowa wystawa Stanisława Baja w bialskim muzeum (zaproszenie)

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej z przyjemnością informuje o otwarciu nowej wystawy czasowej w budynku głównym Muzeum. Wystawa czasowa „Stanisław Baj. Grafika". Wystawa czynna będzie do 31 grudnia 2021 r.. Zapraszamy!

Choć z twórczością prof. Stanisława Baja mieliśmy okazję spotkać się w Białej Podlaskiej wielokrotnie, bo przez lata była ona prezentowana na wielu mniejszych i większych ekspozycjach organizowanych m.in. w naszym Muzeum, to po raz kolejny zachęcamy do wspólnej podróży po najważniejszych motywach i tematach w dorobku artystycznym tego pochodzącego z Dołhobród nad Bugiem Artysty.

Najnowsza wystawa przenosi nas do lat 70. ubiegłego wieku, a więc do czasów studenckich Profesora, kiedy to rozpoczynał naukę na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, z którą zresztą związany jest do dzisiaj. Na niewielkiej przestrzeni zlokalizowanej na piętrze budynku głównego galerii pod wspólnym tytułem „Stanisław Baj. Grafika”, zgromadziliśmy tym razem zbiór kilkunastu linorytów, w tym również te z cyklu prac dyplomowych. Większość z prac posiada autorską sygnaturę i datowanie, a łączy je wspólny temat, którym w tym przypadku stały się zwierzęta gospodarskie.materiał: Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama