Reklama

Wisznice: Czytali dramat Gabrieli Zapolskiej w ramach akcji „Narodowe Czytanie” (galeria)

W minioną sobotę, 4 września w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach odbyła się akcja "Narodowego Czytania". Uczestnikami wydarzeniami byli pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wisznicach oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach.

– Jest to bardzo ważny moment, ponieważ mieliśmy okazję spotkać się razem, jak za dawnych czasów i wspólnie poczytać. Kiedyś ludzie zbierali się w chatach, wieczorami, gdy nie było telewizji, nie wspominając już nawet o Internecie, i razem spędzali czas rozmawiaj, czytając, słuchając. To był piękny czas, którego teraz nam brakuje. Dlatego takie spotkania, takie akcje przywracają wiarę i dodają energii, tym bardziej, gdy impreza uda się w 100%! A tak właśnie było w ostatnią sobotę – mówią pracownicy biblioteki. 

Fragmenty powieści „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej czytali: Oliwia Haczkur, Weronika Micyk, Dominika Osypiuk, Katarzyna Kieruszenko, Marta Klimiuk, Martyna Kasprzuk, Simonian Artion oraz Patryk Kuszneruk. Całość miało formę przedstawienia z podziałem na role. 

Wśród widowni obecny był m.in. Krzysztof Biełuszka, zastępca wójta a także mieszkańcy. 

Źródło / zdjęcia: GBP w Wisznicach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama