Reklama

Łomazy: Dobra współpraca gminy z powiatem bialskim. Nowe drogi! (film) (galeria)

25 sierpnia na drodze powiatowej w Woli Dubowskiej starosta bialski Mariusz Filipiuk podsumował współpracę w zakresie drogownictwa z gminą Łomazy.

 

Dzisiaj, tak symbolicznie, dokonujemy odbioru prac wykonanych we współpracy gminy z powiatem bialskim w minionym roku. W 2021 roku na terenie gminy Łomazy wykonano aż trzynaście kilometrów przebudowy oraz remontu dróg powiatowych, w czterech odcinkach, na łączną kwotę siedmiu milionów złotych. Z tego niecałe dwa miliony pochodziły z samej gminy, kolejne dwa z powiatu, a pozostałe środki zostały pozyskane z Urzędu Wojewódzkiego – przybliża szczegóły rocznej współpracy wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski.
Wśród przebudowanych i wyremontowanych dróg znajdują się: największy 9-kilometrowy odcinek Łomazy-Kozły-Kolembrody, ponad kilometrowy odcinek Dubów-Wola Dubowska, 2-kilometrowy odcinek Stasiówka-Żeszczynka i kilometrowy odcinek w miejscowości Szymanowo w kierunku Huszczy. Jak informuje wójt Czyżewski, obecnie wykonywana jest dokumentacja na drogę Studzianka-Koszoły na kwotę 100 tys. złotych. – W ostatnich latach ta współpraca była owocna i na taką liczymy też w przyszłości – podsumowuje włodarz, jednocześnie składając podziękowania za przychylność staroście i radnym powiatu bialskiego.

Starosta Mariusz Filipiuk, podsumowując miniony rok współpracy, podkreślił wagę europejskich funduszy dla rozwoju drogownictwa na terenie samorządu. – Powiat bialski ma ogromną sieć dróg, to ponad tysiąc kilometrów. Przez wiele lat inwestycje, z różnych powodów, nie były realizowane w dużym tempie. Dzisiaj mamy inne możliwości aplikowania o różne środki – zauważył starosta bialski Mariusz Filipiuk. – Dawniej robiliśmy odcinki po trzysta metrów, obecnie nie schodzimy poniżej kilometra. W miejscy, w którym się znajdujemy, również był zaplanowany krótszy odcinek, ale, chcąc poprawić bezpieczeństwo ruchu, zdecydowaliśmy się na prace od samej drogi wojewódzkiej – dodaje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Krystyna Beń.Współpraca z wójtem gminy Łomazy jest super. Gmina partycypuje w wielu inwestycjach i dzięki niej robimy dwa razy więcej – podsumowuje dyrektor Beń.

 

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Anna Ostapiuk
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama