Reklama

Kryminałki: Zarzuty usłyszą w zakładzie karnym

Terespolscy kryminalni ustalili sprawców włamania do niezamieszkałego domu na terenie gminy Kodeń. Łupem „amatorów cudzego mienia” padł między innymi rower oraz radio. O dokonanie tego czynu podejrzewani są dwaj mieszkańcy tej samej gminy w wieku 26-30 lat. Zarzuty usłyszą w zakładzie karnym, gdzie obecnie odbywają karę pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Na początku września bieżącego roku policjanci terespolskiego komisariatu powiadomieni zostali o włamaniu do niezamieszkałego domu na terenie gminy Kodeń. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznani sprawcy skradli znajdujące się tam przedmioty między innymi rower i radio. Zgłaszający dodał również, że nie jest w stanie podać dokładnego czasu, kiedy mogło dojść do zdarzenia, gdyż ostatni raz był tam w 2019 roku.

Sprawą zajęli się kryminalni terespolskiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy tej samej gminy w wieku 26-30 lat. W trakcie przeszukania zamieszkiwanej przez nich posesji funkcjonariusze ujawnili większość skradzionego mienia, które trafiło już do właściciela.

Obydwaj „amatorzy cudzego mienia” zarzuty usłyszą w zakładzie karnym, gdzie obecnie odbywają karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyźni, którzy poszukiwani byli listami gończymi zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Terespola pod koniec ubiegłego miesiąca. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama