Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem

Bialscy policjanci ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży w włamaniem. Łupem sprawców padły produkty nie nadające się już do sprzedaży, które nie przedstawiały żadnej wartości, jednak w trakcie zdarzenia „amatorzy cudzego mienia” zniszczyli roletę antywłamaniową. Tu straty wycenione zostały na kwotę 1200 złotych. Policjanci ustalają okoliczności sprawy.

W minionym tygodniu dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do metalowej wiaty należącej do jednego z bialskich marketów. Łupem sprawców padły składowane tam artykuły spożywcze nie nadające się już do sprzedaży, które nie przedstawiały żadnej wartości.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że w trakcie zdarzenia „amatorzy cudzego mienia” chcąc dostać się do pomieszczenia zniszczyli roletę antywłamaniową. W tym wypadku straty wyniosły 1200 złotych. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w sprawie. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 40-45 lat.

Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Usiłowanie kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama