Reklama

Kryminałki: Próbował ominąć zwierzę – uderzył w drzewo

Wczoraj po południu w miejscowości Polubicze Dworskie kierujący nissanem 28-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i do przydrożnego rowu. Po tym auto uderzyło w drzewo. Z relacji kierowcy wynikało, że próbował ominąć zwierzę, które nagle wybiegło na jezdnię. Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność na drogach!

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17.30 na drodze krajowej K-63 w miejscowości Polubicze Dworskie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Nissan, 28-letni mieszkaniec Siedlec zjechał na przeciwległy pas ruchu i do przydrożnego rowu uderzając w drzewo. Auto dachowało. Z relacji mężczyzny wynikało, że chciał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, które nagle wtargnęło na jezdnię.

Jak ustalili policjanci kierowca samochodu był trzeźwy. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy: Dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama