Reklama

Sportowe emocje na Południowym Podlasiu. IV edycja Charytatywnego Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu (galeria)

Pobiegniemy, pojedziemy, popłyniemy, pomożemy! To motyw przewodni Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu 2021, który odbył się już po raz czwarty na terenie Zamku Janów Podlaski oraz gminy Janów Podlaski, Mielnik i Konstantynów.

W tym roku w zawodach wzięła udział rekordowa liczba drużyn. Wystartowało oraz zawody ukończyło 51 zespołów. Trasa skupiała się na malowniczych terenach nadbużańskiego Podlasia, na pograniczu województw podlaskiego i lubelskiego. Oprócz sportowej rywalizacji, zawody były wspaniałą zabawą dla drużyn oraz kibiców, ponieważ podczas tej imprezy wszyscy są wygranymi. Dobra atmosfera i masa emocji to wartości nadrzędne. Nawet pogoda była przychylna uczestnikom. Na czas Triathlonu i Paratriathlonu przestało padać, także wszyscy zawodnicy mogli rywalizować dając z siebie 100%.

Trasa Triathlonu wynosiła 48 km i była podzielona na trzy odcinki: BIEG- 6 km, SPŁYW KAJAKOWY- 15 km, WYŚCIG ROWEROWY- 27 km. 

Paratriathloniści zmierzyli się z kajakarskim wyścigiem sprinterskim – 1,5 km w specjalnie przygotowanym zbiorniku wodnym na terenie Zamku Janów Podlaski. Natomiast w Triathlonie z Gnojna wystartował spływ kajakowy, a w Mielniku miał swoją metę. Na Zamku Janów Podlaski wystartował i zakończył się bieg oraz wyścig rowerowy.

Tak wyglądają wyniki Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu 2021:

Triathlon
I miejsce – Arche 1: Paweł Grochowski, Mateusz Boguski, Kamil Dowlaszewicz, Mateusz Tyma
II miejsce – Soletanche Team Baza: Zbigniew Cieśla, Paweł Zawada, Jan Owczuk, Wacław Zarychta
III miejsce – KB Biała Biega: Albert Prokopiuk, Marcin Gryczka, Andrzej Romanowski, Aleksandra Hordejuk-Gryczka

Paratriathlon
I miejsce – toMy: Norbert Suprun, Anna Krzemińska, Aneta Żochowska, Paweł Sikorski
II miejsce – Drużyna z Łochowa: Ewa Skarżyńska, Edyta Trojan, Sylwia Szelest, Mateusz Fic
III miejsce – nie przyznano

Nagrodami w Triathlonie i Paratriathlonie, były vouchery do wykorzystania w sieci hoteli Arche: Tobaco Hotel, Arche Hotel Krakowska, Arche Hotel Piła, Arche Hotel Wrocław, Arche Hotel Częstochowa, Arche Hotel Lublin, Arche Hotel Gdańsk oraz Arche Siedlisko. Zwycięska drużyna „Arche 1” przekazała swój voucher do licytacji na rzecz Fundacji Leny Grochowskiej.

Galę rozdania nagród zakończył koncert Zuzi Janik, uczestniczki The Voice Kids i Szansa na sukces.

Kibice, rodziny i przyjaciele zawodników mogli podglądać to co dzieje się na trasie w hotelowym lobby. Na terenie Zamku Janów Podlaski powstała strefa rekreacji, a dzieci w wieku 5-12 lat mogły wziąć udział w sportowej rywalizacji podczas zawodów biegowych na odcinkach od 100 do 400 metrów, w zależności od kategorii wiekowej. Każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, wykonany przez pracowników Fundacji Leny Grochowskiej.

***

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Wspólnota Arche,oraz Arche S.A, właściciel sieci hoteli z Zamkiem Janów Podlaski na czele jako współorganizatorem. Triathlon to kontynuacja aktywności Fundacji Leny Grochowskiej, związanej z pomocą osobom niepełnosprawnym, m.in. poprzez organizację Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej i plenerów Szukamy Nikifora, licznych Bali Charytatywnych oraz aktywizację zawodową.

Tekst / zdjęcia: Dorota Wereszczyńska, Koordynator ds. eventów i wydarzeń strategicznych Arche S.A

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama