Puchar Burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego w szachach

W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku Zespół Szkół Podstawowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim gościł dwudziestu dwóch szachistów, którzy uczestniczyli w trzecim turnieju z cyklu Dr Gerard – VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec - Zbigniewa Kota - w szachach. Przypomnijmy, że Sponsorem Głównym cyklu jest firma ciastkarska Dr Gerard, natomiast Sponsorem Wspierającym - Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim.

W klasyfikacji „open” niespodziewanie zwyciężył jedenastolatek z S. Sz. „Szachpol” Łuków Szymon Suska, który nie przegrał żadnej partii i zgromadził na swoim koncie 8 pkt. Drugie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym, lecz słabszą punktacją pomocniczą zajął Konrad Szczygieł z Krynki. Trzecie miejsce zajął zwycięzca poprzedniego turnieju Tomasz Lewandrowski z KS „Legion” Legionowo, który zdobył 7,5 pkt. W klasyfikacji juniorek do lat 14 zwyciężyła Natalia Pawluczyk przed Anną Oleksiuk i Michaliną Wasiluk – wszystkie z MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim. Najlepszym juniorem do lat 14 został oczywiście Szymon Suska. Drugie i trzecie miejsce zajęli w kolejności: Jakub Prokopiuk – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe, Krzysztof Gołębiowski – K. Sz. MOK „Debiut” Terespol. W klasyfikacji młodzików do lat 10 zwyciężył Michał Skolimowski z K. Sz. „Skoczek” Siedlce, drugi był Dawid Romaniuk z K. Sz. MOK „Debiut” Terespol. Trzecie miejsce zajął Łukasz Oleksiuk z MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim. Zwycięzcy klasyfikacji „open” otrzymali nagrody finansowe, natomiast juniorzy i młodzicy medale oraz dyplomy.

Następny, finałowy turniej Dr Gerard – VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach zaplanowano na 3 października 2021 r. Wszystkich szachistów serdecznie zapraszamy do Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Początek turnieju o godz. 9.45.

materiał: Zespół Szkół Podstawowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
tekst i zdjęcia: Tadeusz Wegrzyniak Zespół Szkół Podstawowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki