Reklama

Dożynki Gminne w Rossoszu (film) (galeria)

Wójt Gminy Rossosz zaprasza Dożynki Gminne w Rossoszu miały miejsce w dniu 29 sierpnia 2021r. Na uroczystość zaprosił wójt Rossosza Kazimierz Weremkowicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu Marzena Miszczuk Głowacka. Wśród gości m.in. radny powiatowy, członek Zarządu Powiatu Bialskiego Mateusz Majewski. Święto rolników z terenu gminy! Rolników reprezentowały przedstawicielstwa dwóch sołectw: Mokre I i Mokre II. Bochen chleba dożynkowego i przepiękny wieniec dożynkowy był dziełem mieszkańców tych dwóch sołectw.

Święto rolników, dożynki 2021 rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika. W korowodzie, po mszy, na czele z Dętą Orkiestrą Strażacką Ochotniczej Straży Pożarnej w Rossoszu wyruszono na plac dożynkowy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rossoszu. W korowodzie starostowie dożynek: Ewelina i Piotr Makarukowie, nieśli bochen chleba a okazały wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców wsi Mokre, niesiony był przez reprezentantów sołectw. W pochodzie również wójt, radni, sołtysi i zaproszeni goście oraz mieszkańcy.

Na placu dożynkowym przed GOK Rossosz miało miejsce uroczyste Otwarcie Dożynek Gminnych i Obrzęd Przekazania Chleba oraz Wieńca. Następnie część artystyczna w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP z Rossosza. Zespołu Harmonijkowego z Łomaz, Chóru Dziecięcego ze Szkoły Podstawowej w Rossoszu, Zespołu Zielawa z Rossosza i Kapeli Podwórkowej Caravana z Gminy Biała Podlaska. Przez cały czas dożynkowej zabawy czekały i dostępne były atrakcje dla dzieci takie jak: zjeżdżalnie, baloniki, wata z firmą Bajuś z Białej Podlaskiej. Ponadto trwała prezentacja Prac Rzeźbiarskich Twórcy Ludowego – Wiesława Mikiciuka, stoisko Koła Gospodyń Wiejskich w Rossoszu, stoisko Wojskowego Koła Myśliwych, przejazdy bryczką, pokaz ratownictwa technicznego OSP Rossosz i ogródek piwny. Na godziny wieczorne dożynek zaproponowano potańcówkę z grupą Czarne Lwy z Przedmieścia z Lublina. A na finał pokaz Teatru Ognia Antidotum z Białej Podlaskiej. Komu nadal było mało mógł zostać na dyskotekę prowadzoną przez DJ CONVERSE.

Organizatorzy Dożynek Gminny 2021 w Gminie Rossosz: Wójt Gminny Rossosz, GOK w Rossoszu, Biblioteka Gminna w Rossoszu, KGW w Rossoszu, KGW „Rumianki”, OSP Rossosz, Sołectwa: Mokre I, Mokre II.

Dożynki Gminne 2021 w Rossoszu, przemarsz korowodu. Zapis live na profilu Radio Biper Facebook <<==>> LINK
https://fb.watch/7JEVQ3XHt9/

materiał: Radio Biper Rossosz
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama