Reklama

9 dni muzycznej uczty podczas 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 18 września 2021
, godz. 18:00
Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego, który na stałe wpisał się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń promujących muzykę operową i operetkową zagości po raz trzeci do Białej Podlaskiej, mieście urodzenia najwybitniejszego krytyka muzyki klasycznej - Bogusława Kaczyńskiego. Podczas 9- dniowego święta muzyki poważnej i musicalowej na scenie wystąpią gwiazdy światowego formatu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18 – 26.09.2021 r.

III Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej to święto muzyki operowej i operetkowej, które podbiło serca publiczności – mieszkańców miasta i gości. Wszystko to dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu oraz nietuzinkowej oprawie muzycznej oraz scenograficznej. Tegoroczna edycja festiwalu obejmować będzie występ najsłynniejszych solistów polskiej sceny operowej oraz projekcje filmowe. Jej gwiazdą będzie maestra Małgorzata Walewska, która występowała na największych scenach operowych na świecie, w tym w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, zachwycając publikę oryginalnym mezzosopranem. Muzyczna uczta obfitować będzie m.in. w występy Marii Meyer, Mateusza Deskiewicza, Kamili Lendzion czy Pauliny Milczarek. Na scenie zobaczymy również Zbigniewa Maciasa, Jakuba Gąskę oraz wiele innych gwiazd, które tworzą wyjątkową atmosferę festiwalu. Obok solistów wystąpią zespoły baletowe oraz rodzimy Zespół Pieśni i Tańca „Warszawianka”

 

Cześć koncertów jest biletowana, można je kupić w kasie BCK (ul. Warszawska 11) oraz na stronie: www.festiwal.bck24.pl. Dochód z biletów w całości zostanie przekazany na stypendia artystyczne. 

Organizatorami III Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego jest Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk przy współpracy z Fundacją im. Bogusława Kaczyńskiego „Orfeo” i Teatrem Muzycznym w Lublinie.

 

 

Źródło / grafiki: Biuro Prasowe, 3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama