Reklama

Wystawa rzeźby w Galerii Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 3 września 2021
, godz. 18:00
Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 12) serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby Artura Kulika oraz Daniela Ludwiczuka, który odbędzie się w piątek 3 września o godz. 18:00. Wystawa czynna będzie do 29 września br. 

Kilka słów o artystach.

Daniel Ludwiczuk urodził się w 1957 roku w Rabce. Obecnie mieszka i pracuje w Kamiance, nieopodal Platerowa. Przez kilkanaście lat tworzył duże formy z drewna, następnie zajął się spawaniem rzeźb z elementów złomowych a w tej chwili zajmuje się odlewami rzeźb z brązu i ceramiką. Zajmuje się również fotografią, szczególnie w ulubionej technice solarigrafii . Uczestnik przeróżnych plenerów i sympozjów, min. w Bolestraszycach, w Kuligowie nad Bugiem, w Indiach , na Krymie, w Mińsku w Białorusi, na wyspie Hortyca w Zaporożu, w Małej Biełozierce, na Kurskiej Kosie na Litwie. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w Białej Podlaskiej, Pawłowie Nowym, Siedlcach, Warszawie, Tarnobrzegu, w Bombaju, Wielkim Nowogrodzie w Rosji oraz innych. Zajmuje się edukacją młodzieży, uczy ceramiki w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wojnowie. Od lat kilkunastu lat wspólnie z wspólnie z małżonką organizują Międzynarodowe Plenery Artystyczne. Należy do toruńskiego Związku Plastyków.

Artur Kulik jest samoukiem. Urodzony w Kłodzku na Dolnym Śląsku. Uprawiał wiele technik plastycznych. Zajmował się malarstwem olejnym i akrylowym, tworzył linoryty, malarstwo aerografem, a także projektował plakaty i fotomontaże cyfrowe. Od dwóch lat zajmuje się tworzeniem unikatowych prac ceramicznych i ceramicznych rzeźb abstrakcyjnych. Mieszka w Białej Podlaskiej gdzie posiada mini galerię przy ul. Witosa44. Od roku tworzy ceramiczne studia portretowe. Ludzkie głowy wykonywane z czerwonej gliny i wypalane w piecu elektrycznym są największą pasją życiową. Plany na przyszłość to realizacje rzeźbiarskie portretów znanych muzyków oraz swoich znajomych twórców.

Źródło / plakat: BCK w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama