Reklama

Biała Podlaska: Blues Magic Brothers zagrał na finał wakacyjnych koncertów na placu Wolności (galeria)

Blues-rockową nutą zakończyła się tegoroczna edycja muzycznego  cyklu "Wakacyjne koncerty na placu Wolności". Na scenie zagrała bialska formacja Blues Magic Brothers. Muzycy zaprezentowali na finał wydarzenia ponad półtoragodzinną dawkę żywiołowej muzyki, która pomimo deszczowej aury przyciągnęła pod scenę liczną publiczność. 

Koncert otworzył prezydent miasta Michał Litwiniuk, który podsumował tegoroczny cykl koncertów, dziękując zarówno wykonawcom za wyśmienite występy, jak i pracownikom Bialskiego Centrum Kultury za zaangażowanie w bardzo dobrą organizację koncertów. Korzystając z okazji zaprosił również mieszkańców na kolejne wydarzenia kulturalne, jakie odbędą się w mieście w najbliższym czasie, w tym na wrześniowy 3. Festiwal Bogusława Kaczyńskiego.

Blues Magic Brothers, już nie pierwszy raz goszczący na deskach sceny na placu Wolności i tym razem dał popis energetycznego grania muzyki z pogranicza rocka i bluesa. Muzycy zaprezentowali różnorodny repertuar coverów mistrzów tych gatunków z Polski i zagranicy. Zabrzmiały utwory takich zespołów jak Cree, Neil Young, Kasa Chorych, Dżem czy Harlem. 

Indywidualny styl, częsta improwizacja i zabawy dźwiękiem powodowały, że cały koncert był to kalejdoskop nastrojów i klimatów, gdzie każdy słuchacz mógł znaleźć coś dla siebie. Zespół zagrał w składzie: Dominik Kanderski – wokal, gitara prowadząca, harmonijka ustna, Jakub Sowa – gitara, Łukasz Sokołowski – gitara, Piotrek Patejuk „Patej” – bas, Wojciech Zaręba „Długi” – perkusja.

Przypomnijmy, że w tym roku  wakacyjne koncerty na placu Wolności zagrali: Pale Mannequin, Grupa AntykWariat, Open Trio, Koniec Listopada, Wieczorek Bend, Rockheads, Blue Rain, Electro Acoustic oraz Blues Magic Brothers. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama