Reklama

Województwo: Żywe zwierzęta na granicy – papuga i raki błotne w Hrebennem i Dorohusku

Papugę i 132 raki błotne ujawnili funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Zwierzęta trafiły do ogrodów zoologicznych.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem podczas kontroli autobusu wjeżdżającego do Polski trafili na żywą papugę. Ptaka próbowała wwieźć podróżna z Ukrainy.

Jak się okazało ujawniona papuga należy do gatunku mnicha, który jest objęty międzynarodową ochroną zgodnie z przepisami Konwencji Waszyngtońskiej (CITES).

Z uwagi na brak wymaganych dokumentów przeciwko kobiecie wszczęte zostało postępowanie karne. Czyn popełniony przez obywatelkę Ukrainy jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz bezwzględną konfiskatą przewożonego okazu.

Z kolei na przejściu drogowym w Dorohusku funkcjonariusze dwukrotnie ujawnili przemyt raków błotnych. Oba ujawnienia miały miejsce tego samego dnia. Łącznie w bagażnikach dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowali obywatele Ukrainy, znajdowały się 132 żywe raki. Zwierzęta przewożone były w torbie i plastikowym pojemniku, a na nich leżały butelki z lodem.

Kobieta i mężczyzna, do których należały raki zostali przekazani funkcjonariuszom policji z Dorohuska.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama